Festival obsadí týnecké kapely
Týnec n. Sáz. – Festival Týneckých kapel se uskuteční v sobotu 17. února od 19.30 v sále Společenského centra v Týnci nad Sázavou. Při akci se představí místní kapely jako Toy, Procity, Czech It, TNS a Cubaze. Ty zúčastněným nabídnou různé rockové pecky i z vlastního repertoáru.

Známí otužilci se sejdou v Sázavě
Sázava - Třetího ročníku Memoriálu Vladimíra Tupého se zúčastní opět i osobnosti otužování, stejně jako v minulých letech. Pořadatelé akce slibují účast více než 150 otužilců z celé České republiky a lákají i na přítomnost známých otužilců, přemožitelů kanálu La Manche a Beringovy úžiny. Všichni příznivci tohoto extrémního sportu se sejdou v sobotu 17. února ve 12 hodin pod Sázavským klášterem, na levém břehu řeky Sázavy u místního kiosku. Jednotlivé, plavecké tratě budou měřit 100, 250, 500 a 750 metrů. Pro diváky bude připraven také moderovaný program.Šít budou pro dobrou věc
Pyšely – Recyklošití se mohou zájemci zúčastnit v sobotu 17. února od 9 do 12 hodin v přízemí pyšelského úřadu. Hlavní myšlenkou akce je využít staré, nepoužívané oděvy, a zároveň si vyzkoušet či zdokonalit práci se šicím strojem. Nezkušeným účastníkům akce pomohou i profesionální šičky. Při setkání budou nadšenci šít podsedáky a hmatové hračky pro děti s hendikepem. Vítáni jsou všichni bez rozdílu věku. Pro děti bude připraven program.

Nejmenší si užijí zábavu na maškarních karnevalech
Neustupov/Miřetice – Dětský karneval chystají na neděli 18. února v Neustupově a Miřeticích. V maskách se budou moci nejmenší veselit od 14 hodin v miřetickém obecním domě. Stejně tak si užijí zábavu i děti v Neustupově, a to od 13 hodin v místním kulturním domě.

Hypochondr bude bojovat s ženami při divadelní hře
Čerčany – Čerčanské kino bude hostit v neděli 18. února od 20 hodin divadlo. Na prknech co znamenají svět se představí dva umělci, herec Miroslav Dvořák a herečka Marie Kudrnová. Ti divákům zahrají hudebně dramatickou adaptaci Molliérovy komedie Zdravý nemocný, kterou předvedou jako Zdravý Moliére zdraví. Představení nabídne úsměvný pohled do světa věčného hypochondra, na kterého ustavičně doráží ženy.