Konferenci připravil kroužek esperanta při Spolku seniorů Benešov. Kromě jednání se účastníci vypravili také na poznávací výlety do okolí Benešova.

Gymnastický seminář pro učitele bavil na 40 kantorů

Benešov – Další ze série tělovýchovných seminářů, tentokrát zaměřený na gymnastiku, se zúčastnila čtyřicítka kantorů tělesné výchovy. Lektor, Filip Zafouk, učitel ze ZŠ Jiráskova a vedoucí, mezi žáky oblíbených kroužků gymnastiky a parkouru, připomněl účastníkům, jak správně a zábavně přivést děti ke gymnastice, základu všech pohybových činností.

Po úspěšných praktických kurzech základů florbalu, bruslení, pohybových her to byla další z dobrovolných vzdělávacích akcí pořádaná Okresní radou Asociací školních sportovních klubů Benešov.

Z Muzea umění a designu si cenu odnesl Michal Černík

Benešov – Už počtvrté se, tentokrát v Benešově, konala akce Klubu českých a slovenských spisovatelů – Cena Františka Hrubína 2018. Ocenění je určeno středočeskému spisovateli za nejlepší knihu uplynulého roku. Vítězem se tentokrát stal básník Michal Černík za sbírku Stébla, která obsahuje výběr z díla i nové básně.

Projekt se v benešovském Muzeu umění a designu konal ve spolupráci se Středočeskou vědeckou knihovnou v Kladně a pod záštitou hostitelského města Benešov a Středočeského kraje.

Přechodné dopravní opatření potrvá déle

Čtyřkoly – Pokládka plynovodu a vodovodu a přípojek od nich k rodinným domům v horní čísti obce, probíhající v zeleném pásu vedle vozovky a s ní související přechodné dopravní opatření, se protáhne. Oznámil to veřejnou vyhláškou Silniční správní úřad Benešov.

Opatření na silnici III/1096 začalo v pondělí 3. prosince a ukončeno mělo být ve středu 12. prosince. Společnost GAS Blaník, ale požádala úřad o změnu stanovení přechodné úpravy provozu a to až do pátku 21. prosince.

Osadní výbory mají své členy, mohou začít pracovat

Benešov – Kromě volby orgánů samosprávy, tedy starosty, radních a lídrů kontrolního a finančního výboru, zvolili zastupitelé Benešova při ustavující schůzi také lídry osadních výborů městských částí. Těch má Benešov pět a to pro osady Boušice, Červený Dvůr, Dlouhé Pole a Okrouhlice (předsedkyně Jaroslava Babková), Úročnice (Tomáš Novák), Bedrč (Jaroslav Žížala), Buková a Vidlákova Lhota (Martina Vašková) a Pomněnice (Michal Lorenc).

Osadní výbor je podle zákona jediným výborem zastupitelstva, jehož předseda nemusí být zastupitelem, ale musí být občanem obce s trvalým pobytem, v níž byl výbor zřízen. To ale platí také pro členy tohoto poradního orgánu zastupitelstva.