Odjezd turistického dopravního prostředku, je stanovený na 11. hodinu. Stejný den ale ekovláček z Masarykova náměstí odjede po návratu z Konopiště také ve 13.15 hodin a naposledy v 15 hodin.

U týneckého Metazu má vyrůst polyfunkční dům

Týnec nad Sázavou – Parkoviště pro osobní auta umístěné v koutě mezi ulicemi Ing. Fr. Janečka a K Náklí, hodlá pražská obchodní společnost Lirton využít pro stavbu polyfunkčního domu. Stavba má mít čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží a rozprostírat se má na ploše 739 metrů čtverečních. Ve výšce necelých 14 metrů zakryje objekt pultová střecha. Zákazníci obchodů v polyfunkčním domě své vozy zaparkují v jeho suterénu a do něj budou vjíždět po rampě z ulice K Náklí. V přízemí jsou navrženy obchodní plochy, ve vyšších patrech byty. Týnecká městská rada, která záměr investora projednávala požádala investora o doplnění podkladu o stanovisko architekta a vizualizaci.

Základní škola a Praktická škola Benešov otevřou dveře

Benešov – Získat informace o možnostech vzdělávání ve střední škole pro žáky s mentálním postižením, seznámit se s metodami a cíli výuky v praktické a speciální škole nebo si jen prohlédnout novostavbu školy a podívat se na tvorbu tamních žáků. Právě s tímto záměrem zorganizovalo na dnešek vedení Základní školy a Praktické školy v benešovské Hodějovského ulici den otevřených dveří. Do učeben může veřejnost nehlédnou mezi 13 a 16 hodinou.

V Tichonicích budou zjišťovat existenci veřejné cesty

Tichonice – Vydání deklaratorního rozhodnutí ve věci určení existence veřejně přístupné účelové komunikace na jednom z pozemků v Tichonicích, požaduje po Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu ve Vlašimi, jako po pověřeném silničním správním úřadu, Obec Tichonice. Kvůli tomu silniční úřad zahájil správní řízení a dal o tom také vědět jeho účastníkům. Současně nařídil ústní jednání spojené s místním šetřením. To se přímo na místě v Tichonicích uskuteční v úterý 2. dubna od devíti hodin. Účastníci řízení jsou oprávněni navrhovat důkazy a činit jiné návrhy po celou dobu řízení až do vydání rozhodnutí.

Změnili počet míst pro auta

Týnec nad Sázavou – Společné řízení na stavbu „přístavba a stavební úpravy bytového domu č.p. 10, ulice Klusáčkova,“ zahájil týnecký stavební úřad. Z oznámení vyplývá, že parkování na obecním pozemku u domu, bude určeno pouze pro šest aut a jedno zaparkuje ve dvoře domu. Rada města ale na svém loňském listopadovém zasedání souhlasila s vybudováním celkem sedmi parkovacích míst na uvedeném městském pozemku. Nově, při poslední letošní schůzi, vzala rada informaci o změně počtu parkovacích míst, na vědomí. Tři radní byli pro, dva proti.

Chodník bude stát víc

Týnec nad Sázavou – Dodatek smlouvy s firmou Diostav ke stavbě chodníku Zbořený Kostelec - Brodce, schválila rada města. Dílo tak bude o 83 tisíc korun dražší a to z důvodu suti v místech pro uložení kanalizace.