Hřiště je v uvedené době pod dozorem a obsluhou pracovníka města. Na hřišti je povoleno jezdit na kolech, šlapadlech, koloběžkách nebo odrážedlech a tyto vozidla si s sebou jezdci musejí přinést. Povinnou výbavou jezdících návštěvníků je cyklistická helma, bez které jim nebude jízda umožněna.

Americká zastávka už stojí, autobuse tam ještě nejezdí

Votice – Už jen administrativní schválení umístění vodorovného a svislého dopravního značení schází k tomu, aby se obyvatelé votické osady Amerika dostali do města autobusy. Jejich zastávka už stojí, ale právě kvůli shora uvedené záležitosti tam vozidla hromadné přepravy osob nezajíždějí a nezastavují.

To bude možné až po realizaci značení a kladně vyřízené žádosti města o zapsání nové zastávky do systému CIS na odboru dopravy Středočeského kraje. S novou autobusovou zastávkou na Americe se již počítá při přípravě dopravní integrace Voticka do systému Pražské integrované dopravy, konkrétně u uvažované nové obslužné linky Votice – Jankov přes Vlčkovice.

Středočeský kraj podpoří Skleněný jarmark v Sázavě

Sázava – Kvůli obnovení tradice sklářské výroby v Sázavě pořádá každoročně sázavská obecně prospěšná společnost Cesty skla takzvaný Skleněný jarmark. Akci, která se koná v rekonstruované sklářské huti František podpoří 50 tisíci také Středočeský kraj.