Příchod králů připomenou ve Vysokém Újezdu i Maršovicích
Vysoký Újezd – Příchod tří králů do Betléma k jesličkám s dary pro malého Ježíška si připomenou také lidé ve Vysokém újezdu nedaleko Netvořic. V tamním kostele Narození Panny Marie to bude koncertem. Začne na svátek Tří králů, tedy dnes, v 16.30. Publiku, které je ve Vysokém Újezdu vždy početné, což si při vánočním koncertu pochvaloval i sbormistr pražského souboru Cantus Amici Lukáš Dobrodínský, se tentokrát představí tramp-folková kapela Pražec. Organizátorem akce je zapsaný spolek Mezi řekami. Od 16.30 se bude konat tříkrálové zpívání na schodech maršovického úřadu městyse.

Panenky Barbie a jejich Keny vystavují ve Vlašimi
Vlašim – Do konce února si zájemci o krásu panenek přijdou na své ve vlašimské Galerii Občanská záložna v ulici Na Valech. Expozice se věnuje dlouhonohým panenkám Barbie, které i ve Vlašimi doprovází jejich souputník Ken. Občanská záložna je otevřená od 13 do 17 hodin.I úplní začátečníci si budou moci odrátovat hrnečky
Neveklov – Drátování pro začátečníky připravují na čtvrtek 11. ledna organizátoři ze ZŠ Jana Kubelíka v Neveklově. Kurz se uskuteční od 18 do 20 hodin v keramické dílně ZŠ. Zájemci by si s sebou měli vzít různé druhy kleští, hadřík, náplast bez polštářku a také náplast s polštářkem. Na kurz je třeba se přihlásit předem.

Do nového roku vstoupila nemocnice vylepšená
Benešovsko – Přesun části provozních prostředků do investic pomohlo benešovské nemocnici k úpravám lékárny. Ta původní totiž už nevyhovovala současným předpisům. Přes jeden a půl měsíce pak trvala rekonstrukce porodnických boxů. „Ty jsou nyní pro rodící matky mnohem příjemnější a odpovídají nejmodernějším trendům,“ připomněl mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek s tím, že to platí přes to, že celá benešovská porodnice patří k nejlepším v kraji. A to platí i o dalších částech zdravotnického zařízení. V Benešově se proto léčila například i Věra Kolmanová z Louňovic pod Blaníkem. „Prodělala jsem tam operaci pravého kyčle a na pobyt na ortopedii si nemohu stěžovat. Během těch deseti dnů hospitalizace ke mně byl personál milý a každý se choval velice vstřícně,“ potvrdila. 

Logistické centrum vyroste u dálnice nedaleko Ostředka
Ostředek – V katastru obcí Ostředek a Bělčice má v blízké budoucnosti vyrůst obří Logistics Park D1 – Ostředek. Zahájení stavebního řízení a žádost o stavební povolení podala pražská společnost Eudi real. Příprava území, skrývka ornice a hrubé terénní úpravy, budou probíhat na pozemcích s celkovou rozlohou přes 18 hektarů. Pro umístění stavby vydal MěÚ Sázava územní rozhodnutí a Stavební úřad Benešov proto oznámil zahájení stavebního řízení. Ústní projednání žádosti investora se koná už v úterý 9. ledna v devět hodin dopoledne v kanceláři MěÚ Benešov. Dotčené orgány a účastníci řízení mohou námitky uplatnit nejpozději při ústním jednání.