Brána do hradního areálu prochází další obnovou

Týnec nad Sázavou – Brána do týneckého hradního areálu prochází rekonstrukcí za 290 tisíc korun. Kvůli historickému významu na práce dohlížejí památkáři. Součástí obnovy je i rekonstrukce zastřešení a umístění nových váz, které bránu na stříškách zdobí. Oprava by měla trvat do 30. července. Je ale jisté, že brána bude v budoucnosti, kvůli neexistující hydroizolaci potřebovat tyto opravy znovu. 

Vlašimské děti se na dva týdny staly udatnými rytíři

Vlašim – Letní stanový tábor Českého svazu ochránců přírody Vlašim započal v přírodní památce Na Ostrově u Nemíže. Program byl inspirován bájnou legendou o blanických rytířích. Účastníci ve věkovém rozmezí 8 – 15 let si tak mohli vyzkoušet rytířská klání, poznali rytířské ctnosti a bojovali o Zemi českou. 

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
OBRAZEM: U sv. Jakuba a Filipa na Chvojně si připomněli výročí

Na trzích koupíte potraviny i výrobky

Neveklov – Tradiční farmářské trhy, které se budou konat každou třetí sobotu v měsíci, začínají 15. července. Akci pořádá Informační centrum Neveklov. Nakoupit regionální potraviny a výrobky budete moci na parkovišti u informačního centra od 8 hodin. 

Senioři se vypravili na túru kolem Pravčické brány

Benešov – Ani pokročilý věk neodrazuje turisty z benešovského klubu seniorů od pěších výletů na zajímavá místa. Tentokrát jejich cesta vedla do Českého Švýcarska. „I přes věkový hendikep jsme prošli celý okruh okolo Pravčické brány a později nás neodradily ani vysoké teploty na výletu vláčkem do okolí Šárky a Bílé hory a zvládli jsme i Břevnovský klášter,“ připomněl jeden z turistů, Karel Švarc s tím, že turisté mají za sebou například i výlet na Lipno na stezku korunami stromů. A viděli i Čertovu stěnu, a na zpáteční cestě pak také nádherný Český Krumlov. 

Výstavba spojovacího krčku pokračovala i v úterý 4. července. Stavebníci pokládali hydroizolace na střeše objektu.
OBRAZEM: Na propojení pavilonů týnecké školy pracují i o prázdninách