Děti se staly hvězdami šapitó
Vlašim - Žáci ze Základní školy Vorlina ve Vlašimi, stejně tak žáci z Louňovic pod Blaníkem, od začátku týdne pilně nacvičovali svá cirkusová vystoupení, aby je následně mohli předvést široké veřejnosti. Tak se poprvé stalo ve čtvrtek 2. listopadu, kdy se od 17 hodin v šapitó v areálu Základní školy Vorlina představili malí představitelé cirkusu. V pátek 3. listopadu se opět z dětí stanou hvězdy manéže, a to od 17 hodin. Zájemci se mohou na šikovné žáky a žačky přijít podívat i naposledy v sobotu 4. listopadu. Nejdříve od 10 hodin, posléze ve 14 hodin. Děti budou předvádět artistické cviky, kouzelnické triky i mnoho dalšího. 

Nový Spolkový dům v Horní Lhotě již získává první obrysy
Horní Lhota – Výstavbu nového Spolkového domu v Horní Lhotě zahájil městys Načeradec během října. Nyní jsou hotové základy budovy. „Vše běží podle harmonogramu. Hrubá stavba je založená. Další výstavba záleží na tom, jak nám počasí dovolí,“ upozornila starostka Načeradce Petra Bartoníčková. Kolaudace Spolkového domu by podle všeho měla být na podzim roku 2018.

Úřad pro zastupování státu se zbavuje pozemků
Chocerady – Celkem 712 metrů čtverečních, v územním plánu obce Chocerady zanesených jako zahrada, hodlá prostřednictvím veřejné nabídky prodat Úřad pro zastupování státu Benešov. Za pozemek umístěný v katastru obce Chocerady požaduje minimálně 175 tisíc korun.Pěstují československou vzájemnost a spolupráci
Benešov/ Partizánské – Už druhým rokem se konal Projekt Československý den. Během něj dochází k návštěvám Benešova a slovenského Partizánského delegacemi z protějších částí hranice. Tentokrát se Československý den nesl ve znamení 99. výročí vzniku Československého státu. „Výročí připomnělo v Benešově divadelní představení Mandarínková izba ve slovenštině a shlédlo ji i vedení slovenského města,“ uvedla mluvčí radnice Veronika Kondrátová. Československých dnů se účastní vždy kolem čtyřicítky dětí z benešovských základních škol.

Nepublikované Kantorkovy ilustrace vystavují v muzeu
Benešov – I když je Muzeum umění a designu veřejnosti ve své hlavní budově na Malém náměstí, kvůli opravám nepřístupné, instituce dál vystavuje. Až do pátku 17. listopadu si zájemci o tvorbu ilustrátora, karikaturisty a především vědce, fyzika, profesora Pavla Kantorka, mohou v Městské výstavní síni v poliklinice na Malém náměstí prohlédnout i díky spolupráci se společností InGarden, která vlastní autorská práva, výstavu jeho dosud nepublikovaných ilustrací. 

Experimenta je pro děti
Benešov – Úsměvy Pavla Kantorka je část výstavy určená dětem v podzemní expozici Experimenta. Přístupná bude až do 2. ledna 2018. 

Salon výtvarníku spojuje umělce
Benešov – Salon výtvarníků Benešovska je název společné výstavy umělců z Benešovska. Výstava představuje nejnovější tvorbu regionu a konat se bude od 18. listopadu do 30. prosince v poliklinice.