Malí zájemci navštíví hasiče

Benešov – Prohlídku hasičské techniky a vozidel si užijí holčičky i kluci zítra od půl čtvrté odpoledne díky Mateřskému centru Hvězdička. V benešovské ulici Pod Lihovarem na účastníky z řad dětí budou čekat zkušení hasiči, aby dětem předvedli stroje, s kterými pracují. Sraz na akci bude před vstupem do hasičské zbrojnice, zájemci se nemusí hlásit předem.

Soutěžit budou naposledy

Benešov – Poslední možnost zasoutěžit si s benešovskou knihovnou mají všichni knihomilové starší 15 let. V březnu totiž zahájila Městská knihovna soutěž, která končí k poslednímu dni v březnu. Každé pondělí v tomto měsíci zveřejnili pracovníci knihovny v oddělení pro dospělé a na facebookové stránce indicie ke knize, jejíž název a jméno autora mají zájemci v rámci soutěže poznat. Odpovědi mohou vkládat zúčastnění do komentářů pod příspěvkem na sociální síti nebo mohou vyplnit hlasovací lístek v knihovně v Benešově. Ze správných odpovědí vylosují na konci týdne iniciátoři soutěže jednoho výherce, který dostane knižní odměnu.

Strach pocítí diváci v kině

Benešov/Vlašim – Hororový film Skryté zlo potěší milovníky strašidelných snímků. V benešovském i vlašimském kině začne promítání dnes od půl osmé večer. Americký snímek vypráví o třech kamarádech z vysoké školy, kteří narazí na hrůzný původ skrytého zla. Zjistí, že existuje jediný způsob, jak se vyhnout této kletbě, nemyslet na ni, nevyslovovat ji. Ale jakmile skryté zlo pronikne do jejich hlavy, začne je strach řídit. Přijdou kamarádi na způsob, jak se vymanit z této posedlosti a přežít?