Mezi Benešovem a Vlašimí pojedou auta delší dobu

Rekonstrukci silnice druhé třídy číslo 112 mezi Benešovem a Vlašimí zahájí správce komunikace Středočeský kraj a jeho krajská správa a údržba silnic už v pondělí 9. září. Od toho dne pojedou motoristé opravovaným úsekem mezi křižovatkami se silnici II/111 na Struhařov a Bystřici a tou na Boušice a Myslíč jen jedním jízdním pruhem. Ale to jen ti, kteří budou směřovat od Vlašimi do Benešova. Tato situace potrvá až do 6. října. Řidiči osobních aut, kteří budou chtít z Benešova dojet do Vlašimi, budou muset využívat objízdnou trasu přes Skalici, Dolní Podhájí, Pecínov, Budkov zpět na silnici II/111 u Struhařova. Vozům nad 3,5 tuny pak silniční správní úřad nařídí objížďku po silnici I/3 do Votic a dále po II/150 přes Jankov, Zvěstov a Louňovice pod Blaníkem.

Při kurzu v KD Karlov je naučí nejen tanci

Jak se správně chovat ve společnosti, naučí náctileté při kurzu tance mistři Jitka a Karel Maršálkovi. První lekce čeká přihlášené v sále benešovského Kulturního domu Karlov už v pátek 6. září. Zatímco místa pro dívky jsou už vyčerpána, do kurzu se stále ještě mohou hlásit chlapci. Taneční pro mládež za 1850 korun budou mít celkem tucet výukových lekcí a ty proběhnou až do poloviny posledního měsíce roku. Už tradiční kurz okoření dvě prodloužené hodiny. Všechny lekce začnou v půl osmé večer a domů se z nich tanečníci vypraví ve 22 hodin. Při prodloužené pak ještě o hodinu později. Zlatým hřebem celého kurzu ale bude závěrečný věneček, který se uskuteční pro pověrčivé v magické datum, pátek 13. prosince. Z parketu sálu KD Karlov se noví absolventi rozejdou v půlnoci.

Ilustrační foto
Pro školáky připravují kantoři řadu novinek

Parní lokomotivy uzavřou krajskou silnici

Zcela bez silničních vozidel se ocitne v sobotu 21. září od pěti hodin ráno do půlnoci v neděli 22. září část Hodějovského ulice v Benešově. Důvodem úplné uzavírky tamní krajské silnice druhé třídy číslo 110, kterou Silniční správní orgán oznamuje veřejnou vyhláškou a schválila ji také Policie ČR Benešov, bude akce v prostoru někdejší výtopny na benešovském vlakovém nádraží. Tamní Festival parních lokomotiv Benešov 2019 bezpochyby přiláká davy příznivců staré železniční techniky.

Centrem města zavoní víno

Jako při vinobraní by to mělo na benešovském Masarykově náměstí vypadat v sobotu 14. září. V osm ráno tam začne další farmářský trh.

V ekocentru ukazují fotky Posázaví

Patrioti Posázaví se mohou pokochat pohledem na zákoutí „Staré“ řeky. Výstava s názvem Sázava a okolí je instalovaná v přednáškovém sále vlašimského Podblanického ekocentra ČSOP v Pláteníkově ulici. Autorem snímků, které je možné si prohlédnout až do soboty 31. srpna je Richard Strouhal. Ten ve své práci představuje krásu přírody řeky Sázavy a jejího okolí včetně tamních živočichů zachycených v pohybu. Podblanické ekocentrum je otevřeno od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.

Osobnost roku 2018 je Roman Tichovský (vlevo).
Osobností roku 2018 zvolilo sdružení Romana Tichovského

Ilustrační foto.
Chceme mýtné od Říčan po Kutnou Horu, vyzývá petice