To nebude dlouhé, začne 1. července a potrvá jen jeden týden, do 7. července. Na zákaz vjezdu do Černoleské ulice narazí řidiči jak v ulici Hráského, tak z druhé strany, po příjezdu do města od Skalice a Černého lesa. Uzavřená silnice bude v úseku mezi Hráského a Pod Lihovarem.

Větve a listí stržené prudkým deštěm ucpaly kanálové rošty

Benešovsko – Také část Benešovska zasáhly ve čtvrtek 6. června odpoledne bouřky a poměrně silný přívalový déšť. Ten naštěstí žádné velké škody, které pocítili lidé například na Vysočině nebo jihu Čech, na Benešovsku nespáchal. I tak měli na některých místech okresu hasiči plno práce.

Například v Neveklově velkými kapkami deště a silnými poryvy větru stržené listy a větve stromů odnesl vodní proud až na kanálové rošty. Mříž ale předměty zastavila a tím ale došlo k ucpání vpustí. Na místě, konkrétně v Sokolské ulici, se pak vytvořily kvůli tomu vodní laguny. Pročištění kanálových roštů si vzali za své místní dobrovolní hasiči.

V křížení U Topolu se střetla tři auta, nikdo se nezranil

Benešov – Oprávněnost výstavby turbokřižovatky U Topolu, což je místo křížení benešovské Křižíkovy ulice se silnicí I/3, které dostalo jméno podle tam rostoucí dřeviny, dokázala znovu událost ze středy 5. června. Topol tam sice už neroste, ale stavba velkého kruháku dosud nezačala. A právě to má za následek další nehodu tří vozidel, k níž došlo uvedený den krátce po třinácté hodině.

„Řidič osobního auta nedal při vjíždění na silnici I/3 přednost nákladnímu automobilu,“ popsala začátek události mluvčí benešovské Policie ČR Eva Stulíková. Po střetu s mnohem těžším náklaďákem osobní vozidlo narazilo do dalšího osobního auta. „Událost se obešla bez zranění, došlo ale ke komplikacím v dopravě. Věc policisté vyřešili s pachatelem přestupku na místě,“ dodala mluvčí.

Dobrovolný svazek obcí vydal své závěrečné účty

Benešov – Dobrovolný svazek obcí Vodovodní přivaděč Javorník - Benešov vydal svůj Závěrečný účet 2018. V něm konstatuje, že ve fungování svazku v loňském roce nenastaly žádné zásadní změny. Jeho členy byly Benešov, Čerčany, Poříčí nad Sázavou, Mrač, Čtyřkoly, Lštění, Mirošovice a Senohraby. Účetní výsledek hospodaření svazku k poslednímu dni loňska činil 47 tisíc korun.

V říjnu roku 2018 došlo k formálnímu výmazu předchůdce svazku, zájmového sdružení právnických osob Přivaděč Javorník - Benešov, ze spolkového rejstříku, bez likvidace. V průběhu účetního období svazek nenabyl žádný nový hmotný majetek a ten nepotřebný v zůstatkové hodnotě 951 tisíc korun, vyřadil.

Ženě s imobilním partnerem pomohli až přivolaní hasiči

Bystřice – Likvidace ohně je to první, co člověka napadne při vyslovení slova hasič. Zástupci této odpovědné a často i nebezpečné profese ve skutečnosti hasí daleko víc problémů. K dalšímu byli profesionální požárníci z Hasičského záchranného sboru Benešov přivoláni v pátek 7. června ráno před osmou hodinou ráno.

V jednom z bystřických bytů upadl imobilní muž a jeho manželka ho nedokázala zvednout. Pokoušela se dovolat také na linku sociální pomoci, ale nepodařilo se jí to a tak nastoupili hasiči se svými silnými pažemi a muži pomohli zpět do kolečkového křesla.

Festival Benešov City live omezí auta

Benešov – Zákaz vjezdu na Masarykovo náměstí s výjimkou dopravní obsluhy do části před infocentrem a také zákaz zastavení a stání na místech přiléhajících parku na náměstí proti radnici kvůli prázdninovému festivalu Benešov City live začne v centru města platit od 10. července. Potrvá pak do 25. srpna.