Závěr tropického dne má v režii kapela Týnečanka
Benešov – Tropická vedra, která sužují Česko a trvají v těchto dnech prakticky až do setmění, se ve středu 2. července pokusí osvěžit svou hudbou dechová kapela Týnečanka z Týnce nad Sázavou. Její vystoupení na benešovském Masarykově náměstí odstartuje v rámci prázdninového festivalu Benešov city live až v sedm večer.

Výkopy v benešovských ulicích omezí dopravu i chůzi pěších
Benešov – Kvůli výkopovým pracím při pokládce kabelu veřejného osvětlení poblíž Gymnázia Benešov v Jiráskově ulici, nemohou motoristé využívat při cestě do centra tamní vozovku. To platí už od poloviny prvního prázdninového měsíce a tak to potrvá až do 17. srpna, i když je ulice uzavřena jen v úseku dlouhém pouhých deset metrů. Vjíždět do jinak jednosměrné Jiráskovy ulice, je možné nyní dokonce z obou stran. Stejná akce omezuje od 1. srpna také chodce. Výkopové práce, které by měly skončit v závěru prázdnin, se odehrávají v chodníku Táborské a Husovy ulice.

Věci po dětech nevyhazujte do popelnice
Benešov - Ještě spoustu času na rozmyšlení mají rodiče, kteří nevědí, co s už nepotřebnými věcmi po jejich dětech. Mohou je samozřejmě jednoduše vyhodit do kontejneru či popelnice, darovat potřebným nebo je ještě, třeba za symbolickou částku, zpeněžit. Ti, co se rozhodnou pro třetí možnost, budou mít k prověrce svých obchodnických schopností příležitost při dětském podzimním bazárku. Uskuteční se šestadvacátý a sedmadvacátý zářijový den v sále Kulturního domu Karlov. Bazárek bude v provozu od 9 do 16, respektive do 13 hodin.