VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Chytré parkování na chvíli omezení zastavení aut

Benešov - Přečtěte si krátké zprávy z Benešova!

15.6.2017
SDÍLEJ:

Parkoviště, ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Chytré parkování na chvíli omezí zastavení automobilů

Benešov – Zavádění služby takzvaného Smart parkingu, tedy česky chytrého parkování, motoristům přinese už od zítřka také dočasné potíže. „Částečně omezováno bude parkování na Masarykově a Malém náměstí a také v Tyršově ulici,“ připomněl Bohumil Rataj, ředitel Technických služeb Benešov.

Při omezení budou na jednotlivá parkovací místa osazována čidla velikosti hokejového kotouče, která budou snímat obsazení prostotu automobilem. Data z čidel vyhodnotí řídící systém a předá je světelným ukazatelů. z nich se při příjezdu do centra města motoristé dozví, kolik volných míst mohou pro své auto najít. „Do systému bude také zahrnuto parkoviště Pod Brankou,“ poznamenal Bohumil Rataj a zároveň zdůraznil, že aktuální obsazenost parkovacích míst bude možné po spuštění systému sledovat i přes webovou aplikaci.

Starostové hovořili i o vodě a její dodávce obyvatelům

Benešov – Oblast krizového řízení na území obce s rozšířenou působností (ORP) Benešov probrali při setkání starostové třiceti obcí spadajících do tohoto správního obvodu. Ke společnému jednání se scházejí každoročně dvakrát, tentokrát to bylo v Kulturním domě Karlov. „Probírali jsme bezpečností situaci, krizové plánování i problémy, které by mohly nastat s vodou nebo problematiku sborů dobrovolných hasičů,“ uvedl starosta Benešova Petr Hostek s tím, že své příspěvky přednesli i policisté, veterináři nebo hygienici.

Jedním z nejdůležitějších závěrů setkání bylo to, jak zajistit v případě mimořádných událostí dodávku pitné vody pro obyvatelstvo. „Městský úřad Benešov byl pověřen, aby na krajský úřad napsal žádost, zda by přes něj nebylo možné na Ministerstvu vnitra dosáhnout toho, aby v rámci dotační politiky ministerstva byl zřízen dotační titul, díky němuž by si starostové malých obcí dokázali sáhnout na příspěvky na nákupy nádrží na pitnou vodu,“ vysvětlil starosta Benešova. Tento bod jednání se týkal jen malých obcí, protože samotný Benešov má zajištění dodávky pitné vody v cisternách vyřešené v rámci spolupráce s VHS Benešov.

Benešovský úřad projednal zahájení stavby v Pyšelích

Benešov – Oznámení o zahájení stavebního řízení kvůli zamýšlené výstavbě pěti rodinných domů v Pyšelích, vydal v úterý veřejnou vyhláškou Stavební úřad Benešov. Úřad tak zahájil projednávání žádosti soukromého investora o vydání stavebního povolení.

V rámci řízení mohou dotčené orgány uplatnit své závazná stanoviska a účastníci řízení své námitky a důkazy k nim. Musejí to však stihnout v zákonné lhůtě deseti dnů. „K později uplatněným závazným stanoviskům, námitkám, popřípadě důkazům nebude přihlédnuto,“ upozornil Karel Hlaváček z Odboru výstavby Městského úřadu Benešov s tím, že účastníci řízení mohou nahlížet do podkladů rozhodnutí na MěÚ Benešov.

Autor: Zdeněk Kellner

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Ženě pomohli do sanity hasiči

Česko zpívá koledy se už podruhé konalo v aule benešovského gymnázia.

Koledy si může zazpívat každý

Domů na Benešovsko se svezeme vlakem také v noci. Navíc levněji

Benešovsko – Nový jízdní řád, podle něhož jezdí vlaky od neděle, udělal radost zejména takzvaným flamendrům. Ti se, jak známo rádi baví až dlouho do noci. A domovu se pak dostávají různě, třeba i vlakem. Teď už to jde celkem lehce. Z Prahy, kde je samozřejmě největší koncentrace všech možných druhů zábavy, jezdí během víkendu noční spoje.

Na zimu se připravují také zvířecí pacienti v paraZOO

Vlašim - Handicapovaná zvířata, která žijí ve vlašimské paraZOO, již od konce listopadu odpočívají. Zaslouží si to. Po hlavní sezóně, kdy se na ně chodily koukat davy návštěvníků, mají konečně chvíli klid.

Ve středu v Benešovském deníku: prvňáci ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi

Benešovsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí  ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi.

OTS válcují jednoho soupeře za druhým

Neveklov – V neveklovské hale se odehrály další zápasy okresního přeboru ve futsalu, ve kterých bodovaly všechny týmy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT