Chřipka v okrese zdárně ustupuje

Benešovsko – V minulém týdnu na Benešovsku zaznamenala Krajská hygienická stanice Středočeského kraje další pokles chřipkového onemocnění.

Hygienici také uvádějí, že ubývá i dalších akutních nemocí spojených s dýchaním. Celková nemocnost činí ve středních Čechách 1 005 onemocnění na to tisíc obyvatel. Nejvíce nemocných je stále v okrese Příbram, nejméně v okrese Kladno, za kterým je těsně umístěné Benešovsko.

Od začátku chřipkové epidemie evidují středočeští hygienici v souvislosti s onemocněním chřipkou nadále patnáct závažných případů a sedm úmrtí.

Mohlo by vás zajímat: Rozsáhlou havárii odstraní rekonstrukce kanalizace

Podpořili ředitele Jandejska

Trhový Štěpánov – Představenstvo Agrární komory ČR na únorovém mimořádném jednání podpořilo kandidaturu ředitele společnosti Rabbit Trhový Štěpánov Zdeňka Jandejska na pozici prezidenta komory.

Volební sněm se bude konat 16. března v Olomouci. Současný šéf komory Miroslav Toman funkci obhajovat nebude.

Literární festival chystají organizátoři už podruhé

Benešov – Po loňském prologu startuje už zítra druhý ročník Benešovského literárního festivalu.

Na první čtení, respektive přednes s názvem Papoušek na motocyklu, se zájemci o původní literaturu mohou vypravit do auly benešovského gymnázia. Večerem českého poetismu s ukázkami díla Vítězslava Nezvala, Konstantina Biebla či Jaroslava Seiferta, který v aule začne v 19 hodin, provede básník a spisovatel Pavel Hoza.

Na jevišti nebudou chybět ani Vladimír Janovic a František Keuzmann, které hudebně na kytaru doprovodí Jan Matěj Rak.

Čtěte: Aplikace pomůže zachránit volně žijící, trpící zvířata