Akce, která se uskuteční ve velkém sále benešovského Městského divadla Na Poště, se jmenuje Veletrh vzdělávání a je určena především pro děti ze základních škol a jejich rodiče. Veletrh vzdělávání organizačně zajišťuje Krajská hospodářská komora Střední Čechy.

Také sídla na Benešovsku mohou žádat kraj o podporu
Benešovsko – I v novém roce 2019 se mohou sídla na Benešovsku pokusit o získání peněz na své akce ze středočeských krajských fondů. Ty jsou součástí krajského rozpočtu. Dotační programy Středočeského kraje pro letošek schválilo zastupitelstvo a sídla prostřednictvím nich mohou krýt část svých výdajů na některé akce. Dotační peníze kraj poskytne obcím v rámci Fondu kultury a obnovy památek na obecní knihovny a jejich knižní fond, podporu dobrovolných hasičů a složek IZS, sport a volný čas a s nimi související primární prevenci. Krajské peníze se najdou také v Humanitárním fondu pro oblast sociální, zdravotnictví nebo fondu životního prostředí a zemědělství. Lhůta pro podání žádostí je od 14. do 28. ledna.

Povidláci a Ševci spojí síly, pomohou při benefici
Benešov – Kdo by neznal odvěkou rivalitu mezi Benešovem a Vlašimí? Ta se nejčastěji a nejviditelněji projevuje na sportovištích. Už brzy ale bude nesmiřitelnost mezi Benešovem, Vlašimáky nazývaným Povidlákov a Ševcovem, jemuž tak říkají Benešáci, zapomenuta. Na benešovském zimním stadionu se v sobotu 5. ledna od 17 hodin odehraje benefiční utkání mezi kluby z obou měst – Lvy a Rytíři. Právě v Benešově vznikl Nadační fond Lev Benešov, který pomáhá především dětem ze sociálně slabých rodin, aby se mohly věnovat sportu, především hokeji. Sobotní benefice a výtěžek z ní pomůže rodině Lenky z Vlašimi, která při nehodě přišla o manžela a syna Ondru, nadějného žákovského hokejistu a zůstala sama se dvěma dětmi.

Prověří stav kanalizace
Maršovice – Závěrečná kontrolní prohlídka pracovníky odboru životního prostředí MěÚ Benešov čeká městys Maršovice kvůli akci s názvem Maršovice – splašková kanalizace a ČOV. V rámci ní městys buduje kanalizaci a také přeložky dešťové kanalizace a vodovodního řadu. Při kontrolní prohlídce, která se na maršovické radnici uskuteční ve čtvrtek 24. ledna bude úřad zjišťovat soulad stavby s ohlášením.

Upozorňují na letošní změny
Benešovsko – Na jaké novinky by se měli lidé v oblasti práce a sociálních věcí letos připravit? To je otázka, která řadě lidí zůstane nezodpovězena. Ale i tak stále platí, že neznalost zákona neomlouvá. Některé novinky platí už od Nového roku, jiné přijdou až během dalšího průběhu roku. Upozorňuje na to například web Městského úřadu Benešov. Letos dochází například k navýšení minimální měsíční mzdy na 13 350 korun. Zvedá se také minimální hodinová mzda a to na 79,80 Kč. Vzroste také nejnižší úroveň zaručené mzdy o 1150 až 2300 Kč měsíčně. Nejnižší úroveň zaručené mzdy se tak pohybuje od 13 350 do 26 700 Kč měsíčně pro zaměstnance se stanovenou týdenní pracovní dobou v délce 40 hodin.

Na památky uvolní miliony
Benešovsko – Sumu 30 milionů korun má Středočeský kraj připravenou pro žadatele o podporu na obnovu památek určených ke společenskému využití. O peníze se žadatelé začnou hlásit 18. února. Přijímání žádostí na kraji skončí o týden později, 25. února. Aby žadatelé uspěli, musejí nejen splnit předepsanou lhůtu, ale současně i další, předem daná kritéria. Žádost musí být podána samozřejmě písemně na jednotném formuláři, který je k mání na stránkách vyhlašovatele podpory a doručena do podatelny Krajského úřadu Středočeského kraje v pražské Zborovské ulici. Podrobnější informace lze získat právě na webu Středočeského kraje.