Cestáři chystají opravu části silnice z Benešova na Vlašim
Struhařov – Žádost o vydání stavebního povolení na rekonstrukci necelých tří kilometrů silnice druhé třídy číslo 112, která spojuje Benešov s Vlašimí, podala Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje na benešovský stavební, respektive silniční správní úřad. Kvůli tomu se na úřadě bude konat ve čtvrtek 15. března dopoledne schůzka, na níž mohou dotčené orgány a účastníci řízení uplatnit svá závazná stanoviska a námitky. Oprava silnice se bude týkat jejího úseku mezi dolním železničním přejezdem a odbočkou na Jemniště.

Na změnu stavby chodníku v Petroupimi mají povolení
Petroupim – Kladné rozhodnutí o změně stavby před jejím dokončením a také o výjimce vydal benešovský silniční správní úřad pro stavbu chodníku podél silnice v Petroupimi a Petroupci. Díky tomu doznají změny šířky samostatných sjezdů k objektům z původních sedmi metrůna metry čtyři. Šířka nástupiště autobusovézastávky bude zvětšena na nejméně dva metry a ve sjezdech na začátku trasy chodníku bude změněn sklon. Přiznaná výjimka se vztahuje k bezbariérovosti stavby. Chodník tak bude moci být zúžený na jednom místě na 1,25 metru, ale pouze v maximální délce 5,15 metru.

Rekapitulovali technické údaje prezidentských voleb
Benešov – Kolik bylo vydáno voličských průkazů a byly doručeny včas? Právě to je jeden z dotazů, směřujících na benešovský městský úřad k nedávným prezidentským volbám. Podle zákona a ve stanovené lhůtě na otázky odpovídala právnička úřadu Magda Zacharieva. „Pro volbu prezidenta republiky konané v roce 2018 bylo vydáno pro první a druhé kolo volby 583 voličských průkazů a všechny byly doručeny včas,“ informovala právnička Městského úřadu Benešov.

Bruslit lze také s hokejkou
Benešov – Nedílnou součástí sportovního nesoutěžního vyžití v Benešově je také veřejné bruslení na zimním stadionu. Zadovádět si tam mohou malí i velcí bruslaři v sobotu 10. a v něděli 11. února. I sklouznutí tam však má svá pravidla. To dnešní, od 16 do 17 hodin je určené pro veřejnost pouze s hokejkou. Bez ní pak lze bruslit od 17.15 do 19 hodin. Zítra se s hokejovou holí mohou zájemci vypravit na stadion od 12.45 do 13.45 a bez ní pak od 14 do 15.45.