Kvůli výkopům bude zcela přerušený provoz z Táborské ulice k Jiráskově a Tyršově. Uzavírka začne už ve čtvrtek 2. dubna a podle plánu potrvá do čtvrtka 23. dubna.

Nemocnice má už jen jeden vstup

I když pro zvýšení bezpečnosti zdravotníků i pacientů a vlastně celého prostředí benešovské nemocnice zatím nezačaly sloužit kamery, které dosud nebyly ani osazené na už stojící sloupy, s příchodem koronaviru se přece jen řada věcí ohledně bezpečnosti změnila. Jednou z nejzávažnějších je uzavření staré brány v Máchově ulici. Do nemocnice se nyní chodí výhradně vstupem od vrátnice, z ulice K Nemocnici. Důvod je prostý. Přímo na vrátnici je přicházejícím měřena bezdotykově tělesná teplota.

Na vyšetření mohou čekat v automobilu

Mimořádná doba přináší dříve nemyslitelné situace. K těm patří i možnost čekání na vyšetření lékaře nikoliv v čekárně, ale ve vlastním osobním automobilu. „Nabízíme klientům ošetření na telefonickou výzvu s možností čekat v autě či na volném prostranství před budovou po předchozí domluvě na čísle 317 701 688,“ připomněla z týnecké ordinace ORL lékařka Jana Mravcová, která teď nabízí pacientům také telefonické konzultace.

Záležitosti na úřadě řešte kontaktem přes telefon

Také v nouzovém stavu benešovský úřad, který je ale jinak uzavřený, zajišťuje některé služby. Požadované záležitosti je ale potřeba nejprve telefonicky konzultovat. Osobní doklady na telefonních číslech 312 821 217, 216, 200, 204, 203, řidičské průkazy na 312 821 216, 207, 208, 215, evidenci vozidel na 312 821 216, 217. Matriční doklady (rodné a úmrtní listy) jsou zasílány doporučeně do vlastních rukou poštou. Opisy matričních dokladů, otázku určení otcovství konzultujte na telefonních číslech 312 821 217, 218, 219, 220.

Covid-19 je silnější než Sukův festival

Teplické severočeské filharmoniky, Sukův komorní sbor ani Sbor benešovských učitelek či Pěvecký sbor Domu dětí a mládeže Benešov neuslyší příznivci vážné hudby, kteří se celý rok těšili na už devětadvacátý ročník hudebního festivalu Jaro Josefa Suka. Ten jeho pořadatelé z Kulturního a informačního centra Benešov zrušili v souvislosti se situací v Česku a snahou zmírnit šíření koronaviru. Zakoupené vstupenky mohou posluchači vrátit v místě, kde si je pořídili a to hned, jakmile se znovu otevřou informační centra.

Opatření k viru práce na chodníku nezastaví

Jen jedním směrem budou jezdit od pondělí 6. dubna do pátku 15. května auta Antuškovou ulicí v Benešově. Právě v ní bude po uvedenou dobu probíhat oprava chodníku. Do Antuškovy ulice vjedou auta jen z křižovatky s ulicemi Čechovou a Novou Pražskou. Práce na opravě komunikace pro pěší se budou odehrávat právě od uvedené křižovatky po po křižovatku s ulicí Na Spořilově. Objížďka pro automobily povede ulicemi Na Spořilově a dále Čechovou.

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník