„Jedná se o technologický postup pokládky finálních vrstev běžecké dráhy, který vyžaduje časovou kontinuitu a vhodné klimatické podmínky,“ stojí v prohlášení radnice s tím, že se město domluvilo se zhotovitelem, aby v případě, že bude v noci pracovat, ztlumil osvětlení tak, aby neobtěžovalo okolí. Než vrstvy zaschnou, platí absolutní zákaz vstupu na dráhu. Svícení má podle radnice také bezpečnostní důvod. Stavbu hlídá 24 hodin ostraha.

Starostu v Týnci zvolí v pondělí

Týnec nad Sázavou – Sídlo nad řekou Sázavou se stane v pondělí 19. listopadu předposledním městem Benešovska, kde se ujme vlády nové zastupitelstvo. Rozhodlo o tom zamítnutí podání návrhu volební strany Občané pro Týnecko, Aleny Poláčkové, Tomáše Fraňka a Jana Hřivny na neplatnost hlasování do zastupitelstva při komunálních volbách v Týnci, ze strany Krajského soudu v Praze. Ten stížnost odmítl už koncem minulého týdne a starosta města, Martin Kadrnožka, následně schůzi také svolal. Vítězem voleb v Týnci se stala se šesti mandáty VPM, tři křesla má ODS, po dvou Politické hnutí Otevřená radnice, Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst a také ČSSD. Jeden mandát mají i SNK Rybáři městu a Nezávislí.

Jízdu budou řídit semafory

Bystřice – Více než měsíc bude dopravu mezi Bystřicí a její částí, Líšnem, komplikovat přechodná úprava provozu. Mezi oběma sídly budou dělníci pokládat do příkopu potrubí, které pak zakryje výstavba nového chodníku podél silnice druhé třídy číslo 111, na straně bystřického hřbitova. Na práci na silnici upozorní řidiče nejen dopravní značky. Místem motoristé neprojedou oběma směry, ale jen po zúžené vozovce, na kterou je kyvadlově pustí mobilní semafory. Pracovní místo bude dlouhé nejvýš 100 metrů a bude se s postupem prací, posouvat. Omezení, které začne v pondělí 19. listopadu za hřbitovem, bude pokračovat směrem na Líšno a skončí v pátek 21. prosince.

V archivu mají přednášku o Schallerovi

Benešov – Přednášku u příležitosti 280. výročí narození Jaroslava Schallera, významného topografa narozeného v Konopišti, připravil na středeční 18. hodinu Státní okresní archiv Benešov. O Jaroslavu Schallerovi, konopišťském panství v době pánů z Vrtby, ale i tomto rodu jako takovém, promluví odborníci na slovo vzatí, Václav Bartůšek a Jiří Smitka. Přednáška se uskuteční v sále v SOkA v ulici Pod Lihovarem.

Do Jerycha chtějí zavést vodu

Čerčany – Kvůli dlouhodobému nedostatky vody ve Vysoké Lhotě – Jerichu a v části Nového Městečka, plánuje čerčanská radnice stavbu vodovodu a kanalizace. Hlavní řad by měl být napojený na přivaděč z vodní nádrže Švihov, tedy Želivky. Na díle chtějí Čerčany spolupracovat i se sousedním městem Pyšely a možná také s obcí Nespeky.