Proti rakovině bojují květinami

Benešov – Letošní 22. ročník celonárodní veřejné sbírky Ligy proti rakovině se uskuteční ve středu 16. května po celé republice, stejně tak v Benešově. Do ulic měst a vesnic se vydá více než 14 500 dobrovolníků ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet tradiční žluté kytičky, letos ozdobené vínově červenou stužkou. V Benešově se budou na této sbírce aktivně podílet spolu s členkami Benešovského klubu onkologicky nemocných též studenti zdejšího Středního odborného učiliště stavebního a místní Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy.

Obnoví veřejnou zeleň v okolí dětského hřiště  

Bystřice – První etapa výsadby nové veřejné zeleně v Družstevní a Nové ulici v Bystřici, přesněji ve vnitrobloku v okolí dětského hřiště, se uskuteční od úterý 22. května do středy 23. května. Jelikož je sázení veřejné, mohou se u místního ZO ČSOP přihlásit dobrovolníci, kteří chtějí pomoci.

Důležitou křižovatku otevřou, ale s omezením  

Benešov – Plánované zprůjezdnění křižovatky ulic Husova a Tyršova bude pozdrženo. A to kvůli nenadále havárii, kterou způsobil sobotní déšť 12. května. „V okamžiku dodělávky bednění pro betonáž stěn šachet přišla průtrž mračen, která vyplavila kanalizační síť. Tuhé části splašků zcela zanesly a pokryly připravené armatury a bednění,“ napsala na web města Markéta Pazderová. K otevření mělo původně dojít 30. května. Křižovatka se sice v ten den otevře, ale průjezd bude kvůli havárii stále omezený.

Úřady nebudou fungovat v normálním režimu  

Neveklov/Poříčí nad Sázavou – Provoz Městského úřadu v Neveklově bude ve středu 16. května celý den omezený kvůli přerušení dodávky elektrické energie. Občané si tak na místě nevyřídí vše, jak jsou normálně zvyklí. Obdobná situace bude i na úřadě v Poříčí nad Sázavou. Tam ve středu 16. května nebudou poskytovány služby Czech Point a ověřování podpisů a listin. Následně, ve čtvrtek 17. května a v pátek 18. května, bude poříčský úřad uzavřený úplně.

Jindřich Slunečko mladší na trati v duatlonu.
V Benešově ožívá oddíl triatlonu