Na tvrzi budou opět bojovat

Mrač – Dobové tance i alchymistická show budou k vidění na historickém festivalu v Mrači, který se koná tuto sobotu. Dobové tržiště bude otevřeno od 9 hodin, o hodinu později začne turnaj v plně kontaktním boji. U příležitosti uplynutí 700 let od první písemné zmínky o mračské tvrzi se v 17 hodin odehraje historická bitva. Celý den bude provázet dobová hudba v podání Dei Gratia, kterou ve 20 hodin vystřídá metalová kapela Metanoon. Součástí doprovodného programu je lukostřelba či mučírna. Vstupné pro dospělé činí 100 korun, pro děti polovinu. Studenti zaplatí 60 korun. (jvr)

Blues budou poslouchat i tančit v městském parku

Benešov – Blues bude tématem sobotní večera v městském parku Klášterka v Benešově. Naučit se jej tančit mohou zájemci na otevřené taneční lekci pro veřejnost, která vypukne úderem 18. hodiny. Poté bude následovat koncert britského bluesového kytaristy a zpěváka Guye Bennetta, začátek je v 19.30 hodin. Návštěvníkům akce bude k dispozici kavárna či hrací prvky pro děti. (jvr)

Vlašimský park se v rámci pohádky zlatě zatřpytí

Vlašim – Zlaté vlasy hlavní postavy se budou v sobotu třpytit u Vlašimské brány v parku. Představení Zlatovláska sehraje divadelní soubor Dell´arte od 18.30 hodin. Se zakoupenou vstupenkou mohou diváci hodinu předtím navštívit paraZOO. (jvr)

Pilníkova akce jde až na dřeň

Čerčany – Petr Pilník zveřejnil novinku Pilníkova pozdního odpoledne, které se uskuteční v sobotu od 14 hodin v areálu jeho tréninkového centra v Čerčanech. Součástí akce bude možnost zapsat se do národního registru dárců kostní dřeně a pomoct tak lidem bojujícím s leukémií. Registrovat se mohou zájemci ve věku od 18 do 35 let. Kromě toho čeká návštěvníky dechberoucí podívaná – svoje triky předvedou freestyle motokrosoví jezdci i letecký akrobat Martin Šonka. Vystoupí také zpěvák Daniel Landa a populární kapela Divokej Bill. (jvr)

S Týnečankou si zanotují dechovku

Benešov – Příznivci dechové hudby se ve středu večer sejdou na Masarykově náměstí v Benešově a budou si moct zazpívat i zatančit na známé písně. Na pódiu vystoupí od 19 hodin dechový orchestr Týnečanka. Koncert se koná v rámci letního festivalu pod širým nebem Benešov City Live, který až do konce srpna probíhá v centru města a na nějž může každý zdarma zavítat. Ve čtvrtek bude náměstím znít americký folkrock. Od 20 hodin vystoupí hudební formace Tom Petty 52, jejíž styl je ovlivněn převážně rock´n´rollem a rockem. (jvr)