Objednání návštěvy úřadu lze provést telefonicky nebo e-mailem u vedoucích odborů, ale nejpozději to může být v pondělí v 17 hodin. Vedoucí odboru pak zjistí, oč klientovi jde a dohodne s ním přesný čas návštěvy úřadu. Současně také rozhodne, který z úředníků se mu bude věnovat. Podle potřeby také zajistí provoz pokladny. Nový systém je splněním slibu daného koaliční smlouvou Volby pro Benešov, ODS, STAN a Pirátů s podporou Zelených.

Kolem keblovského kostela pojedou řidiči opatrněji

Kvůli opravě povrchu místní komunikace v Keblově u tamního farního kostela Nanebevzetí Panny Marie, pojedou řidiči uvedeným místem pomaleji. Budou je k tomu nabádat přenosné dopravní značky, které tam nechá umístit odbor dopravy po souhlasu od Policie ČR a to pro zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Práce u keblovského kostela začnou podle plánu ve čtvrtek 12. září v osm ráno a hotovo by cestáři měli mít až na samém konci následujícího měsíce, ve čtvrtek 31. září v 18 hodin.

Pokládka mikrokoberce uzavře silnici Kopaniny - Čáslavsko

Kvůli pokládce dvouvrstvého mikrokoberce, jak uvádějí úředníci z Odboru dopravy a silničního hospodářství MěÚ Vlašim, dojde k úplné uzavírce silnice II/150 v úseku Kopaniny – Čáslavsko. Dočasné opatření zkomplikuje řidičům jízdu od pondělí 9. do neděle 22. září. Objížďka povede z Horní Lhoty před Dolní Lhotu, Bezděkov a Lukavec zpět do Čáslavska.

Práci silničního správního úřadu omezuje onemocnění

Až do středy 11. září bude omezena činnost Silničního správního úřadu Benešov. Jak oznámilo vedení úřadu dochází k tomu kvůli onemocnění odpovědného pracovníka. Pro případnou návštěvu proto úřad doporučuje občanům, aby se před osobní návštěvou telefonicky informovali u Roberta Nováka na telefonním čísle 312 821 241.