Benešovský smart parking ošetří kolínský Spel
Benešov – Uzavření servisní smlouvy na systém Smart parking city s kolínskou firmou Spel, schválila při své neveřejné schůzi na konci ledna městská rada. Za servis systému chytrého parkování město kolínské společnosti s ručením omezeným zaplatí každý měsíc 27 200 korun a k tomu i odpovídající daň z přidané hodnoty. Smlouvu Benešov uzavřel na dobu neurčitou.

V Maršovicích omezí dopravu
Maršovice – Stanovení přechodné úpravyprovozu na pozemních komunikacích v Maršovicích oznámil ve středu prostřednictvím úřední desky Silniční správní úřad Benešov. Důvodem k takovému kroku je záměr obce vybudovat splaškovou kanalizaci a čistírnu odpadních vod. Úplné uzavírky místních komunikací budou včas a řádně označeny přímo na místě. Návrh na přechodné úplné uzavření komunikací projednali a také odsouhlasili policisté z benešovské Policie ČR. Oznámení o stanovení přechodné úpravy provozu v centru Maršovic musí před dalším administrativním postupem viset na úřední desce nejméně 15 dnů.

Netvořice opraví kanalizaci
Netvořice – Na komplikace provozu v ulicích městyse od 26. února do 15. dubna, by se už nyní měli připravit tamní motoristé i chodci. Přechodné dopravní opatření pro označení uzavírky místní komunikace v Sídliště I a chodníku v Újezdské ulici, oznámil silniční správní úřad. Důvodem opatření je zajištění bezpečnostia plynulosti silničního provozu v souvislosti s opravou části netvořické kanalizace.

Plesy roztančí hasiče i rodiče
Benešovsko - Tanec, hudba, zábava. Takové budou plesy na Benešovsku v pátek 16. února, a to hned v několika obcích. Akce to budou ale rozdílné. Mají je totiž v režii hasiči, fotbalisté i rodiče. V čechtické sokolovně začne Rodičovský ples ve 20 hodin. Fotbalový ples bude připraven v sázavském kulturním domě takéod 20 hodin. Ve stejný čas začne Hasičská taneční zábava i ve Staré hospodě v Nespekách. Hasiči ze Zvěstova a Libouně budou plesat od 20 hodin v budově libouňského zámku. V rámci všech akcí nebudou chybět ani soutěže o slosovatelné ceny. 

Pražské duo navštíví klub
Benešov – Další party chystají opět v benešovském Music Clubu X. V pátek 16. února se bude konat akce Unexpected sound od 21 hodin v režii pražského DJ Danny Sawyera. Podle pořadatelů bude na tuto událost také speciálně přivezena lepší zvuková technika pro ještě vydařenější hudební zážitek. O hudbu se postará pražské duo DJ Chemic a Danny Sawyer. A přítomní uslyší vše od hip hopu až po housové tracky. 

Jak bezpečně naložit koně, se naučí při workshopu
Pozov – Pro majitele koní, kteří se bojí se svým zvířetem cestovat, jelikož ho nezvládnou bezpečně naložit do vleku, je připraven jednodenní workshop v ranči v Pozově. Akce se uskuteční v sobotu 17. února od 10 hodin. Nutná je však registrace. 

Lásku mohou najít při Valentýnské party
Sázava – Akci, na které se budou zájemci seznamovat a případně tak najdou i lásku, uspořádají v sázavském Společenském domu Chechták v sobotu 17. února od 21 hodin. U vstupu na party totiž každý příchozí dostane různě barevný náramek. Červený bude značit, že nositel hledá jen flirt. Modrý náramek bude znamenat, že osoba je již zadaná. A poslední, zelený náramek, bude vyjadřovat hledání vztahu. 

Pokrok pro seniory, má také svou druhou stránku
Benešov – Jako další pokrok pro seniory a zdravotně postižené vnímají tito lidé i město Benešov službu Taxík Maxík. Benešov automobil Ford Tourneo získal od Nadace Charty 77 a ve městě o tuhle dotovanou službu provozuje Pečovatelská služba okresu Benešov. Za první dva hodnocené týdny Maxík svezl k lékaři, ale i na nákupy, návštěvy, cesty na úřady 36 lidí. Jeli s ním celkem 60 jízd. „Někteří využili službu opakovaně,“ připomněla Alena Králíčková ředitelka pečovatelské služby s tím, že nejčastějším cílem jsou zdravotnická zařízení a nejčastěji Maxík vozí ráno a dopoledne. Opačně hodnotí službu živnostníci s provozovnami na „zlatém kříži města,“ tedy v obchodech v Tyršově ulici. Jim Maxík zákazníky odváží pryč. O část klientů přišli i benešovští taxikáři, jejichž služby senioři dříve využívali. 

Hovořili o slabých a silných stránkách agresora
Benešov – Také rizika nebo například slabé a silné stránky agresora zmínil při své přednášce pro sociální pracovnice Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Benešov lektor Andrej Drbohlav. „Při přednášce na téma agresivní jedinec hovořil o vybraných přístupech vývojových a náhlých subtypů agresivní polymorfní patologie chování a osobnosti se specifickými přístupy k impulzivně agresivním jedincům,“ uvedla Gabriela Škoulová, manažerka prevence kriminality, protidrogová prevence a komunitní plánování Městského úřadu Benešov.