„Ráno řidičovi nefungoval odbavovací systém, takže měl zpoždění asi čtyřicet minut,“ uvedl dispečer ČSAD Benešov Petr Žaloudek. Na námitku, že řidič neumí ovládat pokladnu, dispečer uvedl, že je nový. „Musí se to naučit. Po měsíci zaučování začal jezdit sám, a když mu naskočí nějaký nový problém, tak se zasekne. Doufám, že se bude každým dnem zlepšovat,“ dodal dispečer.

Záchranáři se představí veřejnosti

Benešov – Den prevence je název akce, kterou už pošesté připravuje s Integrovaným záchranným systémem město Benešov. Tentokrát se uskuteční v bývalých Táborských kasárnách v sobotu 13. října. Návštěvníci uvidí práci zdravotních záchranářů, hasičů i policistů a strážníků, kteří na místo dorazí i se svou technikou. Program je koncipovaný pro dospělé i děti. Všem zahraje tloskovská kapela Kabrňáci.

Zastupitel získal mimořádnou odměnu

Benešov - Pět pro, jeden se zdržel hlasování. Tak hlasovali radní o mimořádné odměně, za splnění zvláště významného úkolu, pro neuvolněného zastupitele a radního Jiřího Adama ve výši dvojnásobku maximální odměny, kterou stanoví zákon. Radní proto obdržel 15 596 korun. Čím mimořádným se o odměnu zasloužil, usnesení rady neuvádí.

ZŠ Jiráskova dostala výjimku

Benešov - Výjimku z nejnižšího počtu žáků ve speciální třídě, konkrétně snížení z šesti žáků na čtyři, včetně případné úhrady nutných zvýšených výdajů na vzdělávací činnost této třídy, udělila městská rada
příspěvkové organizaci Základní škola Jiráskova. Řediteli školy Petru Šedivému rada také uložila, aby v případě potřeby předložit městu výpočet zvýšených výdajů na vzdělávání v uvedené třídě.

Husovou ulicí se už jezdí dobře

Votice - Kyvadlový provoz v Husově ulici řízený semafory, skončil. Omezení tam přineslo napojování rekonstruované kanalizace v Jungmannově a Havlíčkově ulici na hlavní řad. Práce na opravě Jungmannovy a Havlíčkovy ulice, ale pokračují dál.

Kraj poslal městu dotace

Benešov - Uzavření smlouvy o poskytnutí dotace ve výši 200 tisíc korun od Středočeského kraje projednala a schválila benešovská městská rada. Peníze ze středočeského rozpočtu pomohou Benešovu k nákupu materiálu v rámci projektu tísňových tlačítek pro seniory.