Benešov má manuál, který může pomoci k jeho rozvoji

Benešov – Jako pokus, jak popsat problémy ve městě zespodu, z ulice, kudy procházejí i architekti, kteří tam vidí možné příčiny problémů i potenciály jejich zlepšení, popisuje Luboš Klabík, předseda spolku Archibn dokument s názvem Manuál potenciálů rozvoje veřejných prostranství v Benešově. „Část jsou obecná doporučení městu a část konkrétnější podněty, které by měly sloužit jako základ zadání pro soutěže, řízení a přípravu zakázek," připomněl Klabík.

Turisté jdou na Medník

Benešov – Pěšího výletu na Medník se dnes účastní členové a příznivci Klubu českých turistů Benešov. Jejich akce začala v 6.40 odjezdem autobusem do Třebsína. Po zelené značce přes Medník pak jdou do Petrova.

Žáci vlašimské školy uspěliv celorepublikové soutěži

Vlašim – Šesté místo v konkurenci 23 družstev z celé České republiky vybojovali při soutěži v psaní na počítačové klávesnici studenti z druhého ročníku Obchodní akademie Vlašim. Soutěž pro druhé a třetí ročníky středních odborných škol se konala v Přerově. Vlašimskou školu reprezentovali Michaela Dušková, Miroslav Cepek, Zdeněk Jirásek a Matyáš Hošek. „Skvělého individuálního výsledku dosáhl Miroslav Cepek, který dosáhl 406 čistých úhozů za minutu," připomněl vlašimský kantor Tomáš Lichtenberg.