Současný rozpočet by podle plánu i v reálu skončit ziskem zhruba 300 tisíc korun. Na běžném kontě Bene-busu, který financuje takzvanou ostatní dopravní obslužnost, tedy tu nad rámec zákonem dané základní dopravní obslužnosti, by ke konci letoška mělo zbýt přibližně 5 milionů korun.

Ustavující schůzi ještě nenaplánovali

Benešov – Kdy se na ustavujícím jednání sejdou nově zvolení zastupitelé Benešova, jeho současné, končící vedení, na webu města, pouze naznačuje. „Termín zasedání ustanovujícího Zastupitelstva města Benešov bude již brzy znám,“ stojí ve sdělení zveřejněném ve čtvrtek 8. listopadu. Den před tím rozhodl Krajský soud v Praze, že protest proti výsledkům komunálních voleb v Benešově, podaný 19. října, je neopodstatněný a potvrdil tak původní výsledky z 5. a 6. října. „Termín zastupitelstva bude stanoven a zveřejněn v co možná nejbližší době,“ dodává zprava z radnice.

Týnec se opět spojil o den dříve

Týnec nad Sázavou – O den dříve, něž byl naplánován náhradní termín, skončila ve čtvrtek 8. listopadu rekonstrukce vozovky na Masarykově mostě. Nový povrch silnice na mostě měli cestáři položit současně s tím na nově postaveném kruhovém objezdu. Dokončení investice kraje se ale posunulo a cestáři proto se na místo museli v pondělí znovu vrátit.