Rada po konzultaci s architektem považuje navržený plot za nevhodný do této lokality, proto majiteli doporučila upravit záměr podle návrhu architekta města.

Studenti se přiučili na benešovském úřadě

Benešov – Jak funguje matrika se přímo v objektu Městského úřadu Benešov přesvědčovali při besedě s úředníky studenti Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy Benešov. Místem přednášky se stala obřadní síň v přízemí radnice. „Pro studenty, kteří studují obor veřejnosprávní činnost jsme připravili přednášku na téma matriky a ověřování listin a podpisů,“ uvedla Květoslava Říhová, vedoucí Odboru správních agend MěÚ Benešov s tím, že se studenti dozvěděli například i některé aktuální informace týkající se agendy matrik – narození, manželství, registrovaného partnerství, úmrtí a ověřování listin a podpisů a osahali si i vzory matričních a ověřovacích knih.

Stavba kanalizace a vodovodu v Poříčí omezí dopravu

Poříčí nad Sázavou – Pět pracovních dnů, konkrétně od pondělí 25. do pátku 29. března, potrvá připojování kanalizace a vodovodu na jednu z poříčských parcel. Kvůli tomu dojde během uvedené doby k přechodné úpravě provozu na pozemních komunikacích v ulicích Souběžné a Bukovanské. Do Souběžné ulice se kvůli výkopovým pracím auta vůbec nedostanou.

Obyvatele paneláku probudil vodopád ve stoupačkách

Benešov – Nechtěný předčasný budíček prožili ve středu 13. března před druhou hodinou ranní někteří obyvatelé pětipatrového panelového domu v benešovské Nové Pražské ulici stojícího přímo proti Kulturnímu domu Karlov. V šachtě, v níž jsou uloženy kabely a také vodovodní a kanalizační rozvody, praskla trubka, která do jednotlivých bytů dodává pitnou vodu. Ta pak stékala dolů a hromadila se ve společných prostorách domu v jeho přízemí. Na místo kvůli zastavení „vodopádu“ přispěchali pomoci profesionální hasiči. „V době příjezdu naší jednotky už někdo zastavil hlavní přívod vody, proto se hasiči vrátili na základnu,“ podotkl Petr Svoboda, mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

Dítě osvobozovali hasiči z Votic i Benešova

Votice – Otevřením bytu ve votické Žižkově ulici skončila akce, kvůli které na místo dorazili vedle místních dobrovolných hasičů také profesionálové z Benešova. „Šlo o otevření zabouchnutých dveří bytu, v němž zůstalo samo dvouleté dítě. Dveře se podařilo otevřít a dítě v pořádku předat rodičům,“ popsal mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda zákrok, k němuž byli ve středu 13. března, krátce po deváté hodině dopoledne, přivoláni také votičtí policisté.

Modernizace dálnice D1 zastaví provoz u Mirošovic

Benešovsko – Kvůli modernizaci dálnice D1 mezi exitem 21 Mirošovice a exitem 35 Hvězdonice, dojde také k odstraňování mostů. Bude se to týkat i nadjezd u Mirošovic. Jeho snášení zcela zastaví provoz na D1. Most začne firma snášet v sobotu 16. března v 18 hodin. Práce potrvají celou noc a skončit by měly až v neděli 17. března, v osm ráno. Po tu dobu auta do 12 tun pojedou obousměrnou objížďkou přes Divišov a Benešov po silnicích II/112 a I/3. Objízdní trasa pro auta nad hmotnost 12 tun povede po silnici I/3 přes Benešov a dále po dálnici D3 do Tábora. Tam auta odbočí na silnici I/19 na Pelhřimov a Humpolec a po silnici I/34 se dostanou až k exitu 90 Humpolec na D1.