Adepti na tajemníka MěÚ Benešov se mohou hlásit
Benešov – Až do druhé hodiny odpolední v pondělí 5. února mohou doručovat uchazeči o post tajemníka Městského úřadu Benešov své přihlášky do výběrového řízení. To vyhlásil starosta Benešova Petr Hostek po té, co po dvanácti letech místo „ředitelky“ úřadu opustila ke konci loňska Miluše Stibůrková. Vedle požadavků, které stanoví pro výkon takové funkce zákon, jako je bezúhonnost, státní občanství České republiky nebo například nejméně tříletá praxe, stanovil starosta Benešova také další požadavky. Těmi jsou například schopnost řídící a koncepční práce, tvůrčího a analytického myšlení nebo aktivní a zodpovědný přístup k plnění svěřených úkolů. Nový tajemník Městského úřadu Benešov by se svých úkolů měl ujmout 1. března. 

Nový film od Renče zhlédnou v kinech
Benešov/Vlašim - Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Tak zní název nového českého filmu od známého režiséra Filipa Renče, který bude k vidění v benešovském i vlašimském kině v úterý 23. ledna od 19.30. Následně bude možné film opět zhlédnout v sobotu 27. ledna, a to jen ve Vlašimi. Posléze v neděli 28. ledna od 19.30 se diváci u této nové komedie pobaví jak ve Vlašimi, tak v Benešově. Knižní předlohou filmu se stala kniha od Haliny Pawlowské, kterou napsala na začátku své spisovatelské kariéry. Příběh vypráví o životě Olgy, kterou na plátně představí Klára Issová.

Hlína poslouží k modelování
Benešov – Modelování z keramické hlíny si mohou vyzkoušet ti, kteří dorazí ve středu 24. ledna do dílny v Domě dětí a mládeže v Benešově. Hravý kurz začne ve 14 hodin. S sebou je nutné donést vhodné oblečení na modelování. Konec je plánován na 15.30 hodin.

Rekonstrukce jezu na řece Sázavě v Podělusech u Týnce nad Sázavou.
Pomohou rybám při návratu do jejich domovaTuristé se vydají na hrad
Benešov – Klub benešovských turistů se ve středu 24. ledna vydá na další výlet. Tentokrát zájemci vyjedou v 7.52 z benešovského nádraží do Senohrab, kde se po žluté stezce vydají do Zlenic, na hrad Hláska. Následně po červené značce dojdou až do Čerčan, kde svou vycházku zakončí. Odjezd z Čerčan je naplánovaný na 12.59. Celá trasa by měla být dlouhá sedm kilometrů.

Děti se pobaví při pohádce
Benešov – Aby se nejmladší děti naučily lépe soustředit v novém prostředí, připravuje pro ně pravidelně benešovské Mateřské centrum Hvězdička krátká představení. Ve středu 24. ledna od 17 hodin bude na programu pohádka O veliké řepě, kterou z části odehrají děti z kroužku Hrajeme si na divadlo. Dětskou divadelní hru diváci zhlédnou v aule gymnázia v Benešově.

Esej benešovského literáta uslyší i posluchači rozhlasu
Benešovsko – Další esej, tentokrát s názvem Daleká cesta, přečte rozhlasovým posluchačům její autor, prozaik a básník a také kantor benešovského gymnázia Pavel Hoza. Na stanici Vltava jej vysílá v úterý 23. ledna v 9.10 Český rozhlas. Kdo by nestihl premiéru, může si čtení vyslechnout v archivu veřejnoprávního rádia a to kdykoliv až do pondělí 29. ledna. 

Územní studie ukazuje domy pro rodiny u Konopiště
Benešov – O vyjádření k územní studii rodinných domů v Konopišti ve lhůtě 30 dnů žádá Městský úřad Benešov státní orgány. K požadavkům uplatněným po uvedené lhůtě nebude přihlédnuto. Podle Martina Škvora ze stavebního úřadu je územní studie v souladu s územním plánem města Benešova. Je vystavena k nahlédnutí do 26. února na MěÚ Benešov, Odboru výstavby a územního plánování v kanceláři 103.

Divadelní hru odehrají známí herci o den později  
Benešov – Představení Ředitelské lóže od Arnošta Goldflama bylo přeloženo o jeden den. Původně si měli divadelní hru diváci užít již ve středu 24. ledna, nakonec bude představení odehráno ve čtvrtek 25. ledna. V Městském divadle Na Poště v Benešově se při té příležitosti od 19.30 hodin představí známí herci Alois Švehlík a Stanislav Zindulka. Tragikomický příběh vypráví o přátelství dvou starých a zapomenutých herců, kteří spolu tráví čas ve starobinci, kde vzpomínají na své lásky, úspěchy i prohry, nenaplněné sny a na prchavý svět divadelního života.

Řidiče z havarovaného vozidla zachránili svědci nehody.
Zachránili muže z doutnajícího auta