Kraj stavbu prosklené budovy s vnitřní využitelnou plochou 19 krát 31 metrů přidělil ve výběrovém řízení, jehož se zúčastnily čtyři společnosti, benešovské firmě BDS. Ta splnila zadávací kritéria a kraji slíbila provést práce za nejvýhodnější částku.

„Náklady na stavbu budou 69,39 milionu korun včetně daně z přidané hodnoty, což je částka proti předpokládané ceně snížená o téměř dvě procenta. Staveniště firma převezme nejpozději poslední červencový den,“ ujistila hejtmanka.

Objekt tělocvičny studentům a žákům střední školy, jejíž budova patří Benešovu, ale zřizovatelem je Středočeský kraj, chybí už řadu let. Nové zařízení nebude stát samostatně, ale s hlavní budovou ho propojí krytá spojovací chodba.

Cvičenci ze školy si budou moci věci ponechávat ve svých šatních skříňkách, ale převlékat se do cvičebního budou moci až přímo v tělocvičně. Ta bude v přízemí vybavena šatnami, sociálním zařízením a sprchami, kabinetem pro vyučující a skladem cvičebních pomůcek. Nad těmito prostorami vzniknou navíc ještě učebny a kabinety kantorů.