Odehrává se v prostorách bývalé střední zdravotnické školy. Nákladem 35 milionů korun tam do října vznikne nové Oddělení lůžek ošetřovatelské péče (LOP). Investorem je Středočeský kraj, jediný vlastník akcií nemocnice. Zhotovitelem díla je benešovská stavební firma, která zvítězila v otevřeném výběrovém řízení.

„Nemocnice využije smysluplně prázdný prostor pro centralizaci pracoviště LOP. V minulosti se totiž toto pracoviště nacházelo ve dvou budovách a to přinášelo problemy,“ připomněl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

Přečtěte si: Rozvoj čeká pouze krytý plavecký bazén

Nové centrální prostory přinesou zvýšený komfort všem. Pacientům tam poslouží 54 polohovatelných lůžek, z nichž některá budou v pokojích pouze samostatně.

„Standardem ale budou pokoje dvoulůžkové, i když vše bude v rámci možností podřízeno potřebám klientů,“ potvrdil mluvčí.
Větší komfort získají i zaměstnanci, a to především tím, že celé oddělení bude bezbariérové, umožňující snadnější přepravu pacientů a zlepšení celé organizace práce.

Atrium bude sloužit pro odpočinek

Podle mluvčího nemocnice získá projekt pomyslnou třešničku na dortu zachováním atria, v němž vznikne odpočinkové místo pro pacienty s možností posezení.

„Pro pacienty i personál přinese nové oddělení novou kvalitu nesrovnatelnou s již dosluhující infrastrukturou současné budovy interního pavilonu,“ připomněl primář LOP Michal Bláha s tím, že se tím zlepší psychika jak pacientů, tak zaměstnanců. „Pacientům to napomůže k snadnější rekonvalescenci, zaměstnancům zase dodá další síly a elán k pokračování v psychicky a často i fyzicky náročné práci,“ dodal primář LOP.

Kromě toho se podle Michala Bláhy dá v novém prostředí předpokládat snížení rizika nosokomiálních infekcí a naopak zvýšení spokojenosti rodinných příslušníků pacientů.

Nenechte si ujít: Benešov ještě letos vylepší sociální služby