Podobně jsou na tom i v Bystřici nad Pernštejnem. „Koupaliště je připravené a bude se otevírat hned, jak to počasí dovolí. Původně jsme to plánovali od tohoto víkendu, ale bohužel. Má být deštivo. Snad se to povede v průběhu příštího týdne,“ uvedl jednatel Areálu sportu a kultury Bystřice nad Pernštejnem Jan Illek.

Malé letní koupaliště zajišťuje ve Žďáře nad Sázavou tamní Relaxační centrum. Ani tam ale ještě sezonu nezahájili. „Jelikož napuštění venkovního bazénku je otázka jednoho dne, tak to nějak dopředu neplánujeme. Předpověď zatím moc optimistická není, takže uvidíme. Zbytek areálu je již otevřen od 25.května,“ řekl Lukáš Jůda z organizace Sportis, která má Relaxační centrum na starosti.

V Novém Městě na Moravě si může každý zahájit koupací sezonu, kdy chce. Tamní rybník Koupaliště je milovníkům letního plavání a cachtání k dipozici kdykoliv. „Neprovozujeme to jako oficiální koupaliště, ale lidé se tam chodí koupat a my jim zajišťujeme zázemí. A měříme i kvalitu vody a výsledky zveřejňujeme na webu,“ potvrdil novoměstský starosta Michal Šmarda.