Do konce října můžete shlédnout výstavu věnovanou jednomu z posledních projektů světové uznávaného architekta Jana Kaplického.

Muzeum Podblanicka ve spolupráci se společností Resort Living představuje plánovaný unikátní projekt Konopiště resort, na němž spolu s dalšími architekty Kaplický pracoval krátce před svým náhlým úmrtím. Navštěvníci přednáškového sálu muzea mohou obdivovat návrhy světově uznávaného architekta, který zemřel letos v polovině ledna a které by se měly stát součástí rezidenční čtvrti nedaleko Benešova.

Budoucí rezidenční čtvrť nedaleko Konopiště by měla být urbanisticky řešeným územím s řadovými apartmány se zahradami, sportovními studii s terasami, prostornými rodinnými domy i individuálně navrženými vilami.

Jedním z návrhů je i společenský Klub Volavka pojmenovaný podle volavek popelavých hnízdících u přilehlého Jarkovického rybníka a Vila Kaplický. Resort má vyrůst poblíž Konopiště podél komunikace na Slapy.

„Výstavba komplexu, na kterém se podílelo i dalších jedenáct českých i zahraničních architektů, bylo plánováno na letošní rok. Klub Volavka i Vila Kaplický by měly být postaveny až v poslední fázi projektu,“ informovala před časem ředitelka developerské společnosti Martina Hollasová. Původně plán počítal s tím, že se začne stavět už letos, ale i tenhle projekt postihla krize a výstavba tak byla odložena na lepší časy.

„Jako všichni v našem sektoru jsme byli nuceni reagovat na celosvětovou hospodářskou krizi. Aktivity jsme zpomalili a věnovali se zkvalitnění příprav. Nastalo hromadné vyčkávání, které pomalu odeznívá,“ řekla Hollasová s tím, že klub svými tvary vhodně zapadá do okolní přírody a přilehlý park nikterak nenarušuje. Volavka má sloužit především jako místo určené veřejnosti k setkávání lidí a jejich relaxaci.

V rámci projektu má být zastavěno patnáct tisíc metrů čtverečních. Na nich vyrostou dva domy s osmdesáti apartmány, patnáct rodinných domů a jednadvacet vil. Podle vedení společnosti by projekt neměl být pouze pro bohaté.

„Ceny nejsou nedosažitelné. Myslím, že jsme na rozumné cenové úrovni srovnatelné s podobným bydlením v Praze,“ konstatovala Hollasová.