Pisatel z Borotína se problematikou mostů zabývá dlouhodobě. Denně je na silnici svědkem jejich přetěžování. Platí to podle něj i s ohledem na dva mosty na E55 u Benešova.
„Proč okamžitě nezarazíte v rámci bezpečnosti provoz těžké dopravy,“ připomněl Rambousek šéfovi ŘSD, které spravuje E55 a jako příklad, že úřady z obavy ze zhroucení konstrukce někde konají, zmínil lanový most v Praze. Ten technici cestářů už jednou na čas pro náklaďáky uzavřeli a nejspíš se k tomu schyluje znovu.

A tak by to mělo být i u Benešova a kamiony by měly raději jezdit přes město ulicemi Křižíkovou, Jana Nohy, Ke Stadionu, Konopišťskou, Hodějovského a Červenými Vršky.
Jenže to by se bezpochyby nelíbilo obyvatelům Benešova. Navíc teprve před několika dny cestáři dokončili rekonstrukci zmiňované objízdné trasy, kterou loni rozlámaly kamiony při uzavírce E55. „To že se to nelíbí lidem z Benešova, nebo jeho starostovi, je přece nepodstatné. Přednější je snad bezpečnost,“ upozornil pisatel.

Jenže podle cestářů není Rambouskův alarm na místě. Mosty jsou prý krátké, a proto je nezatěžuje celý dlouhý kamion, ale jen jeho část. Proto je nosnost mostů u Benešova dostatečná.

Podle oficiálního vyjádření mluvčí ŘSD Niny Ledvinové jsou mosty u Benešova neustále pravidelně sledovány předepsanými prohlídkami. „Není proto možné, aby došlo k jejich zřícení,“ míní mluvčí.

Na Benešovsku jsou ale také další silniční mosty, které jsou v o dost horším stavu. Předně je to přemostění Tloskovského potoka u Neveklova. Most z meziválečného období má od loňska výrazné omezení. Podle sedmistupňové škály má už číslo 6. Z poloviny konstrukce přiléhající k někdejšímu neveklovskému hřišti, se už dokonce vydrolily kameny, z nichž je postavený a čeká ho nutná rekonstrukce.

Podle mostního technika SÚS Benešov Slavomíra Kellnera je v současné době na rekonstrukci připravována projektová dokumentace. Stavět by se mělo už napřesrok. „Také ve Všeticích je kvůli špatnému stavu tamního kamenného mostu také omezena doprava. Řídí ji semafory. Rekonstrukce už má stavební povolení a soutěží se její zhotovitel. Stavba by měla začít na jaře,“ dodal Slavomír Kellner. Dalším nedávno zrekonstruovaným mostem je ten na silnici číslo 150 přes Želivku. Loni cestáři po dlouhých měsících opravili mostovku a letos pak spodní konstrukci. Provoz kvůli tomu až do poloviny prosince budou řídit semafory.