Její zakladatel Jaroslav Havelka to ale jako prohru nebere.

„Patnáct let jsme rozdávali radost a ukazovali, že tanec může být jednou z možností zábavy, relaxace a pohybu, a že je skvělým ventilem na řadu problémů. Navíc se nám podařilo vytvořit v letošním roce český rekord v největším počtu lidí z jedné taneční skupiny tančících společnou choreografii," uvedl Jaroslav Havelka s tím, že končí pouze jedna etapa jeho života.

Projekt Tancuj a nedrob pokračuje dál. I v budoucnu bude Jaroslav jezdit po školách a pořádat taneční tělocviky. A jak původně vyučený truhlář říká, už nyní má v hlavě spoustu nových nápadů, jak udělat hodiny tělocviku ve stylu street dance ještě zajímavější a poutavější.

„Že taneční skupina Dancing Crackers po patnácti letech skončila, mne moc mrzí. Jenomže doba a společnost mne postavila před těžké rozhodnutí a já musel jednat. Snažil jsem se o její vzkříšení, ale už to dál nešlo," přiznal smutně zakladatel skupiny.

Ničeho prý rozhodně nelituje. Času, peněz, úsilí. Naopak. Jaroslav je hrdý na to, co on, jeho kolegové a svěřenci za ta léta dokázali.

S tancem ovšem Jaroslav Havelka nekončí. Nejenže i nadále pokračuje s projektem Tancuj a nedrob, ale navíc bude se svou přítelkyní vynakládat svou životní energii a čas tam, kde bude větší prostor pro šíření jejich pojetí tance.

„A co se týká benešovského tanečního studia Věznice - spoutáni tancem. To zatím, byť v omezeném provozu funguje, a o jeho dalším osudu se má rozhodnout právě dneska. Jednám s vážnou zájemkyní, která by měla jeho provoz se vším všudy převzít," uvedl v pondělí odpoledne Jaroslav Havelka.

Benešovské taneční studio otevřelo jen týden před definitivním koncem Dancing Crackers. V té době ale údajně Jaroslav Havelka neměl o krachu svého patnáctiletého dítěte nejmenší tušení.

„Kdybych to věděl, přeci bych ho nezakládal," bránil se dlouholetý tanečník, který dodal, že pokud dopadne vše podle jeho představ i bez něj si budou moct zájemci přijít do Věznice zatančit kromě moderních tanečních stylů street dance, které jsou oblíbené zejména u dnešní mládeže třeba i salsu, břišní tance nebo taneční styly osmdesátých let minulého století.