Objekt v blízkosti centra města má dvě podlaží. Díky velkému prostoru by tam mohla charita přemístit všechny své služby. Zřídit by se zde mohl vytoužený sál k pořádání akcí a setkávání.

„Zatím jsme rozházeni po několika patrech budovy vlašimské polikliniky. Klienti neví, kde mají hledat tu správnou pracovnici. Bloudí,“ vysvětluje ředitelka vlašimské charity Daniela Laloučková. Charita si musí také pronajímat prostory tak zvané Besídky od vlašimské farnosti. Tam pořádá kulturní akce a přednášky.

Nyní se pracovníci charity pokusí získat dotaci z projektu rozvoje komunitních center Místní akční skupiny Blaník (MAS). „Výzvu otevřeme během března,“ řekla Renata Vondráková, předsedkyně MAS Blaník. Výzva bude vypsaná na více než sedm a půl milionu korun. Farní charita musí ještě před podáním žádosti mít stavební povolení a projekt. Na tom zaměstnanci charity pracují.

V případě, že charita peníze získá, využije je převážně na koupi objektu a jeho rekonstrukci. K dofinancování projektu potřebuje ale ještě úvěr šest milionů korun. „Máme něco ušetřeno z minulých tříkrálových sbírek, a z letošní, celorepublikové máme přislíbeno 500 tisíc korun. Vyhlásili jsme také veřejnou sbírku,“ dodala Laloučková.

Vlašimská farní charita.