Díky svému tatínkovi, který byl učitel a slušný a charakterní člověk jsem pochopil princip demokracie už dávno. Proto jsem po listopadu 1989 patřil k občanům, kteří přivítali, že se náš stát vrátí k demokracii. Tušil jsem, že to nebude snadné a rychlé. Na úrovni komunální jsem neviděl problém.

První polistopadový starosta byl v Týnci nad Sázavou pan Berka, který město řídil moudře a spravedlivě. Po zvolení pana Březiny do funkce starosty pokračovala práce MěÚ v zaběhnutém způsobu. Po dalším zvolení pana Zdeňka Březiny starostou se stával postoj MěÚ k některým občanům podivný, někdy i těžko pochopitelný (stejně i k občanským sdružením). Občany, kteří měli jiné názory, nežli on, označil za „křiklouny“.

Pan Zdeněk Březina v nadcházejících volbách již kandidovat nebude. Za dlouhé období „své vlády“ si vychoval některé spolupracovníky „k obrazu svému“. Proto chci připomenout svým spoluobčanům: „Pokud chcete, aby se duch a činnost na MěÚ změnil, zúčastněte se voleb, volte zodpovědně a uvážlivě.

Praktiky pana Březiny ve funkci starosty:
1) Nerespektoval jiné názory (Dálnice D3, přivaděč)
2) Prováděl cenzuru článků, které někteří občané předali ke zveřejnění v Týneckých listech
3) Při řešení stejných problémů u různých občanů používal „různé metry“
4) Vyřizoval některé věci sám, bez vědomí zastupitelstva – protahoval vyřízení i na dobu delší než rok
5) Zastupitelstvu předával „od Rady“ neobjektivní, jednostranné informace, aby zastupitelstvo rozhodlo dle jeho přání
6) Neinformoval zastupitelstvo o výtkách, které MěÚ obdržel od nadřízeného správního úřadu (KÚSK – opatření proti nečinnosti z 7.7.2009 a 19.11.2009)

O všech vyjmenovaných praktikách mám důkazy.

Panu Březinovi děkuji za to, že odejde z budovy MěÚ Týnce nad Sázavou.
Při znalosti přísloví „Vykopává se vždy nahoru“, mne děsí pomyšlení, že pan Březina by mohl své bohaté zkušenosti s „ošetřenou demokracií“, využít na Krajském úřadu nebo na ministerstvu.

Spoluobčanům přeji „šťastnou ruku“ při volbách. OLDŘICH ZADRAŽIL