Průjezd do Křižíkovy ulice bude ale jen jakousi předzvěstí ještě lepších časů. „Práce U Topolu pokračují podle harmonogramu, takže by auta po okružní křižovatce měla začít jezdit do konce roku,“ řekl politik s tím, že kompletní dokončení díla by mělo být v březnu 2020.

Největším přínosem nové okružní turbokřižovatky U Topolu bude zvýšení bezpečnosti řidičů při odbočování vlevo – do Křižíkovy ulice. Při původní úpravě auta dávala přednost protijedoucím vozům. Když některý z řidičů jedoucích stejným směrem, tedy od Prahy na Tábor, nedával pozor, na neštěstí bylo zaděláno.

Ilustrační foto.
Na silnicích vedle stavby supermarketu upraví provoz

Představitelé města už nyní tuší, že se kolem křižovatky U Topolu budou tvořit kolony a netrpěliví řidiči ji budou objíždět. K tomu dojde při nehodě a uzavření silnice I/3 v úseku kolem Benešova. Jak rychle ale řidiči křižovatkou za normálních okolností projedou, bude záležet právě na nich.

Problémy benešovské dopravě nyní způsobuje několik souběžně probíhajících staveb. Začalo to budováním dopravního terminálu u nádraží. Pak se přidala stavba U Topolu, rekonstrukce kruhového objezdu u Katušky a také oprava inženýrských sítí na mezi ulicemi Konopišťskou a Na Svépomoci.

Stavba kruhové křižovatky U Topolu v pátek 11. října 2019.
Kruhák U Topolu přivede do ulic Benešova více aut, obává se radnice