Ta po podzimních komunálních volbách obnovila svou činnost. Komise se bude scházet každý měsíc pod vedením staronového předsedy Petra Mareše. Ten chce organizovat pravidelná setkání nejdůležitějších, v Konopišti aktivních subjektů.

Konopiště a zejména rozlehlý zámecký park, využívá pro své sportovní a také kulturní aktivity město Benešov a jeho obyvatelé. Samotný zámek a také malou část parku pak spravuje Národní památkový ústav. Park s plochou více než 250 hektarů udržují z větší části Lesy České republiky jako hospodářský les. Aktivní jsou ve velkém areálu Konopiště také Technické služby Benešov, Kulturní informační centrum Benešov a kvůli Konopišťskému potoku, také Povodí Vltavy.

A právě tyto subjekty, jimž se pracovně říká „Konopišťská šestka“ by se měly podle předsedy komise, také scházet.

Konopišťské přírodní divadlo je na dohled státního zámku.
Revoluce v konopišťském amfiteátru nepřijde, změny nejspíš ano

„Schůzky by se měly konat jednou za čtvrt roku a chtěli bychom při nich přispět ke koordinování aktivit v areálu Konopiště. Prvotním cílem těchto setkání byl měl být pravidelný úklid areálu a koordinace kulturních a sportovních akcí,“ vysvětlil Petr Mareš s tím, že alespoň jedenou za rok by komise měla jednat také se soukromníky a dalšími subjekty, které mají v Konopišti své podnikatelské zájmy.

Prostřednictvím výstupů z uvedených setkání chce komise informovat o konkrétních krocích či námětech, širokou veřejnost. Řadu témat však má komise, už nyní.

„Jsou mezi nimi zahloubení silnice I/3 podél parku, využití vily Katušky pro kulturní, muzejní či jiné účely, oprava mostu na lobkovické cestě nebo zvýšení bezpečnosti návštěvníků Konopiště při přecházení z velkého parkoviště. Dosud chybí také jednotné turistické značení v areálu a nevyřešení je také prostor sudové restaurace poblíž amfiteátru,“ dodal předseda Komise pro Konopiště.

Středočeský kraj na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v pražských Holešovicích.
Ředitelka krajské turistické centrály odchází po roce práce