Kuriózní krádež v objektu vesnické prodejny řeší obvodní oddělení v Hradištku pod Medníkem.
V časných ranních hodinách přijel před obchod mladý muž. Otevřel klec s čerstvě dovezeným pečivem, přesypal si ho vlastních přepravek, naložil je do auta a odjel. Při jeho počínání ho však sledovala kamera umístěná na průčelí rodinného domu.
„Já jsem na něho ráno koukal. Zastavil, normálně si vyndal přepravky z kufru a začal s nimi na chodníku něco dělat. Dřív než mi došlo, že nám krade pečivo, tak skočil do auta a odjel,“ uvedl včera syn prodavačky.
Ta potvrdila, že v jejich prodejně se taková ne zcela standardní krádež stala poprvé. Přepravky v kleci nyní už chrání zámek s karabinou. „Už jsme v minulosti obdobné případy v okolí řešili. Očekávám, že se ještě něco podobného do konce prázdnin objeví,“ konstatoval zástupce vedoucího obvodního oddělení, které se krádeží nahranou digitální kamerou zabývá.

Nahrávka a fotografie můžou pomoci identifikovat zloděje koblih

Krádež sladkého pečiva se stala krátce před šestou hodinou ráno.
„Neznámý muž přijel dosud nezjištěným osobním autem tmavé barvy od obce směrem k poště. Pravděpodobně poblíž poštovního úřadu zastavil své vozidlo a šel si okouknout místo činu. Po chvilce se vrátil zpět s automobilem, zastavil u chodníku, vystoupil a šel k zadní části vozidla, kde otevřel zavazadlový prostor. Vytáhnul žluté přepravky a šel si pro zboží,“ popsal počínání neznámého milovníka koblih Zdeněk Chalupa z policejního ředitelství Praha–venkov.
„Odcizil pečivo, které si naložil do auta a z místa odjel s otevřeným kufrem,“ dodal mluvčí.
Na fotografiích zpracovaných ze záznamu je zachycen jak osoba pachatel tak i jeho vozidlo. „Neznáme totožnost této osoby a z tohoto důvodu se obracíme na širokou veřejnost o poskytnutí informací, které by nás dovedly k ustanovení muže. Přivítáme i informace týkající se vozidla pachatele,“ vyzval veřejnost ke spolupráci Zdeněk Chalupa. Na fotografiích je patrné, že vozidlo má poškozené sklo levých zadních dveří, které je nahrazené pravděpodobně černým igelitem. Vozidlo dále vykazuje známky poškození v levé přední části a také v zadní části. „Současně nevylučujeme možnost, že tento pachatel ve své činnosti pokračuje. S pomocí občanů se nám jistě podaří výtečníka dopadnout,“ upřesnil mluvčí OŘ PČR Praha–venkov s tím, že informace lidí mohou sdělit přímo obvodnímu oddělení v Hraďištku pod Medníkem