„Z našeho domova se účastnilo pět chlapců ve věku třináct až patnáct let, bylo to poprvé a hned se umístili na prvním místě,“ uvedla s oprávněnou hrdostí v hlase Ivana Vokřálová, vychovatelka z Dětského domova v Sázavě a dodala, že zatímco účast na této soutěži byla jejich premiéra, na olympiádu dětských domovů do Solenic jezdí pravidelně.

Podobně úspěšná byla i šestice mladých fotbalistů z Dětského domova Pyšely.

„Naši chlapci hráli 3. května na pražské Spartě a skončili druzí,“ pochlubila se úspěchem Hana Juřenová, ředitelka domova s tím, že zítra se tři děvčata a dva chlapci zúčastní Memoriálu Lucie Hanušové, což jsou běžecké závody, které jsou součástí celoroční soutěže Dětský domov cup 2011.

„My se této sportovní soutěže účastníme pravidelně a minulý rok jsme jí dokonce vyhráli. Takže bychom chtěli v letošním roce titul obhájit,“ vyřkla přání ředitelka pyšelského dětského domova.

Již osmého ročníku turnaje O pohár české fotbalové reprezentace, který je součástí celoroční soutěže o nejvšestrannější dětský domov s názvem Dětský domov cup 2011 se zůčastnili i chlpaci ze dvou dětských domovů Benešovska.

Z celkových osmi vyřazovacích utkání, které se v průběhu května konají v Teplicích, Českých Budějovicích, Brně, Plzni, Jablonci nad Nisou, Ostravě a dvou místech Prahy se do finále probojují vždy dva nejlepší týmy z turnaje.

„V letošním roce si na klání zahraje šestapadesát týmů z dětských domovů z Čech i Moravy. Tento fotbalový turnaj je součástí celoroční soutěže o nejvšestrannější dětský domov s názvem Dětský domov cup 2011,“ uvedl Tomáš Pata ze společnosti Junior football s tím, že národní finále pro šestnáct nejlepších týmů se bude konat 28. a 29. května v Praze.