Na tuto činnost má dokonce kulaté razítko, tedy potvrzení úřadů. Při pěstování přitom vychází z mimoevropských odrůd, protože ty nejsou tak citlivé na mráz.

„Hraniční teplota pro evropské odrůdy je osmnáct stupňů pod nulou a u nás někdy udeří i silnější mrazy. Třeba i přes sedmadvacet stupňů,“ připomíná odborník.

Jenže je rozdíl, když mrazy udeří v době vegetačního klidu, nebo rostliny zasáhnou v době růstu. To ostatně dokládá i současná situace. Doslova kruté mrazy sice neuhodily, ale přišly v nejméně vhodnou dobu. Rostliny se po zimním spánku a řadě dnů teplého počasí s vyvrcholením v podobě tropických teplot „rozjely“, napučely a kvetly.

A pak přišel „zářez“ v podobě prudkého poklesu teploty. Jak Zdeněk Jedlička přiznává, za celou dobu, co se věnuje pěstování, podobný zvrat počasí nepoznal.

„Je to na tabák,“ popsal trefně situaci, kdy všechny olistěné stromy a keře mají hnědočernou barvu a připomínají spíš surovinu na výrobu doutníků. „Nejhorší situace byla 20. dubna. Něco takového jsem ještě nezažil, i když v květnu 2011 mrazy také uhodily. Ale stoletý mráz jako teď, to ani tehdy nebyl,“ vzpomíná a tvrdí, že o dalším osudu rostlin teď nikdo v podstatě nic neví.

„Asi budeme rádi, když zachráníme keře, ale úroda nebude prakticky žádná,“ tuší a více šancí dává před novou výsadbou už vzrostlým a dobře zakořeněným keřům.

I Zdeněk Jedlička bedlivě sledoval vývoj počasí. Slyšel také rady, jak se pokusit rostliny před nenadálým mrazem ochránit. Svíce, zakuřování ani vodní mlhu ale na svých pozemcích nepoužil.

„Kvůli blízkému vedení vysokého napětí kropení nepřipadá v úvahu a svíce jsem neměl. Navíc mráz přišel velmi rychle a šel shora. Nebyl to žádný přízemní mrazík,“ popsal pěstitel.

V současné době se Zdeněk Jedlička zaměří už jen na záchranu keřů. Jak uvedl, zvýší rostlinám přísun dusíku, aby měl keř z čeho stavět a bude více zalévat.

„Až keře obrazí, dodám rostlinám listové hnojivo a další podpůrné prostředky,“ plánuje.

Kdo je Zdeněk Jedlička

Firmu na pěstování vinné révy a ovocných stromů dnes dvaašedesátiletý Zdeněk Jedlička založil na jižním úpatí kopce Kostelík ve výšce 470 metrů nad mořem v roce 1989 v Kladrubech. Tam také odmala žije. Jak sám na svých webových stránkách sám píše, „zkouší nové odrůdy révy vinné z hlediska vhodnosti pro okrajové polohy pěstování.“ K tomu se dostal i díky dědovi, který byl zemědělec. Už v mládí se tak snažil roubovat, ale zásadní pro něj byla devadesátá léta, si založil firmu a v Kladrubech si otevřel ovocnou školku.