Pro kempy začíná sezóna většinou na začátku května. Už teď se ale pilně připravují, opravují a někde také zdražují.
Rekreační zařízení Atom je pro zájemce otevřený celoročně. „My jsme provoz vůbec neměli přerušený. Momentálně se ale připravujeme na tu hlavní sezónu. Samozřejmě k tomu patří i klasický jarní úklid jako je například sekání trávy,“ uvedl provozovatel kempu Atom Kamil Kuchler.
Zároveň dodává, že minulá sezóna byla horší, než ta, co bude letos.
„To slovo krize se samozřejmě zveličuje, ale lidé na to slyší. Už teď si objednává ubytování více lidí než v loni. Myslím si, že je to také kvůli tomu, že nemají peníze na to, jet někam do zahraničí,“ řekl Kamil Kuchler.
Autokemp Ždáň, který leží na řece Vltavě v oblasti Slapské vodní nádrže, se také připravuje na své návštěvníky.
„Opravy jsou v plném proudu. Vyměňujeme dlaždičky a také se maluje. Oficiálně kemp otevřeme 15. května.,“ uvedl majitel Autokempu Ždáň Josef Svejbl s tím, že ceny se od loňského roku zvedly, ale pouze nepatrně.
Městská sportovní zařízení Benešov jsou provozovatelem veřejného tábořiště Nová Živohošť na Slapech.
„V letošním roce zrealizujeme záměr zlepšit vybavenost o další mobilní sociální zařízení,“ uvedl ředitel MSZ Benešov Pavel Khek s tím, že je těžké něco stavět na cizím pozemku.
Tento záměr představuje přibližně půl milionové náklady, které budou hrazeny z dotace Středočeského kraje na podporu vodáckého sportu. Provoz tábořiště bude zahájený 30. května.