Hlavním posláním a cílem nadačního fondu, který založila Kateřina Brožová a který se zaměřuje na dětská oddělení v nemocnicích je pomoc vážně nemocným dětem. Také proto zakladatelka a koordinátorka pro Benešovsko Markéta Sehnalová přijely navštívit benešovské dětské oddělení.

Nadační fond pořádá dvakrát ročně sbírku hraček a pomůcek, které pak věnují do jednotlivých nemocnic. Aktuální sbírka se koná už nyní a končí 15. prosince. Sběrná místa jsou po předchozí telefonické domluvě ve Zvánovicích a Benešově. „Pokud by měl někdo zájem sběrné místo rozšířit, může mě kontaktovat,“ poznamenala Markéta Sehnalová a připomíná, že dárci mohou pomoci dětem i finančně.

„Nabídku Nadačního fondu Křídla dětem vítáme a máme z ní upřímnou radost. Je skvělé, když můžeme dětem, které podstoupí bolestivý zákrok nebo vyšetření, dát za statečnost malý dárek, pro kluky například autíčko, pro holčičky nějaká paráda. U všech dětí je oblíbené Lego, o které bychom rádi nadaci Křídla dětem požádali,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Marie Marvanová.

Kontakt na sběrné místo je pro Benešov 604 287 026 a pro Zvánovice 777 263 580.