Kdy? Od 2. do 5. srpna na Zeleném ostrově 
v areálu bývalých Táborských kasáren.

„O tom, zda se bude letošní Sázavafest konat opět u nás 
v Benešově s jeho pořadatelem zatím jednáme,“ uvedl Tomáš Podhola, místostarosta města Benešov s tím, že ohlasy na ten uplynulý byly nad očekávání pozitivní.

Jeho slova potvrdil i Ladislav Lojka z realizačního týmu festivalu. Také on míní, že jedenáctý ročník, který se konal poprvé v Benešově, patřil mezi velice zdařilé. Proto prý dělají pořadatelé všechno proto, aby i letošní, dvanáctý, mohl být znovu tam. „Z mého pohledu to byl povedený festival. Všechno fungovalo, tak jak mělo, lidí bylo dost. Jediný zádrhel, který tam byl a který bychom chtěli v tomto roce napravit, byl problém se stanovým městečkem. To musíme ještě logisticky vypilovat,“ řekl Ladislav Lojka.

Velké plus viděl především ve výborné poloze Zeleného ostrova. Na okraji města, kde hluk nijak výrazně neruší obyvatele Benešova, přitom kousek do centra. Navíc v těsné blízkosti autobusového i vlakového nádraží.

V pořadí již dvanáctý ročník multikulturního hudebního festivalu Sázavafest by se měl konat opět v Benešově. Do bývalých táborských kasáren tak příznivci nejrůznějších hudebních žánrů budou moct zavítat od 2. do 5. srpna. Čtyři dny a tři noci se na venkovních pódiích či uvnitř hal vystřídají jak tuzemští, tak zahraniční zpěváci a kapely.

Podle slov Ladislava Lojky z realizačního týmu Sázavavestu by měla dorazit velšská rocková skupina Skindred spolu s frontmanem kapely Benji Webbem, mexická kapela Molotov nebo křehká zpěvačka z nedalekého Slovenska Katarína Knechtová. Z tuzemských interpretů se pak mohou návštěvníci těšit například na skupiny Sto zvířat, Mig 21 či Nightwork.

Jediné, co zbývá dořešit z loňského festivalu je otázka vyúčtování.

Město Benešov, ústy místostarosty Tomáše Podholy ještě před pár dny tvrdilo, že vyúčtování loňského Sázavafestu není ještě dořešeno, protože údajně čekají na úplné doklady od pořadatele akce. Zástupce pořádající agentury říkají ovšem něco jiného.

„Já mám informace takové, že zhruba čtrnáct dní leží na benešovském městském úřadě podklady, které jsou potřeba vyřídit, ale zatím se nic neděje,“ uvedl včera Lojka.

„U pořadatele Sázavafestu 2011 probíhá v současné době daňová kontrola. Po uzavření bude možno informovat o výsledku,“ sdělila prostřednictvím Soni Vanhoecke, tiskové mluvčí Benešova Jitka Dvořáčková, vedoucí odboru majetku a financí Městského úřadu Benešov.

Od 2. do 5. srpna se bude s největší pravděpodobností konat v Benešově již XII. ročník hudebního festivalu Sázavafest