K přiložené fotce ženy na převozním lůžku napsala: „Tuhle paní nechali ležet na chodbě na plastovém lehátku 6 hodin! Čekala na odvoz sanitky domu - a zapomněli na ni. Paní se třásla, sténala, měla úplně propocena záda z plastového lehátka a byla žíznivá. Sestra si ji nevšímala a starali jsme se o ni my, co jsme čekali na vyšetřeni.“

Na místě však byla také Natálie Slavíková, která pracuje v Domově seniorů Jankov. Ta situaci vnímá naprosto jinak. „Personál nemocnice se o ženu staral, jak to šlo. Sestry jí dávaly pít a pravidelně ji kontrolovaly a vysvětlovaly nám, proč je žena stále v nemocnici. To, co je uvedeno na facebooku, není pravda,“ sdělila sociální pracovnice.

Podobě na zprávu reaguje i předseda představenstva nemocnice Roman Mrva. Podle něj byla pacientka vyšetřena standardně a její stav nevyžadoval hospitalizaci. Proto čekala na odvoz domů. Na chodbě, protože v ordinaci to nebylo z provozních důvodů možné. „Žena byla neustále pod kontrolou personálu i kamerového systému,“ potvrdil manažer nemocnice.

Odvoz pacientky měla zajistit dopravní zdravotní služba Falck, s níž mají zdravotní pojišťovny na Benešovsku smlouvu. To se také stalo. Jenže zanedlouho se žena ocitla na chodbě nemocnice znovu. Paní neměla klíče od bytu a příbuzným se z nemocnice nikdo nedovolal. Na definitivní odvoz pak čekala dlouhé hodiny.

Roman Mrva označil událost za politováníhodnou, ale připomněl, že ošetřením proces, za který plně odpovídá nemocnice, skončil.

„Náš personál se celou dobu opakovaně pokoušel spojit s příbuznými pacientky, bohužel dlouhou dobu bezvýsledně. V poskytování zdravotní a lékařské péče, ani ve snaze vrátit starou paní domů, jsme zcela jednoznačně nepochybili,“ dodal Roman Mrva s tím, že v uvedeném případě výrazně selhal soukromý subjekt dopravní zdravotní služby.

Ani to ale nejspíš není úplně přesné. Těžko po řidiči převozní sanity chtít, aby pacientku, pokud ji nemá komu předat, vysadil jinde, než v nemocnici, kde jí původně naložil.