Konal se tam Svatohubertský koncert, na němž se tentokrát publiku se skladbami Thomase Campiona, Johna Dowlanda či Leoše Janáčka představila mezzosopránistka Pavla Fendrichová a loutnista Jindřich Macek.

„Každý rok se snažíme, aby u nás vystupoval někdo jiný. Loni to byla například harfenistka Národního divadla Ivana Pokorná a sólista Státní opery v Praze Vratislav Kříž," uvedla kastelánka zámku Konopiště Marie Krejčová.

Zatímco pro Ivanu Pokornou a Vratislava Kříže nebylo vystoupení na zámku Konopiště nic nového, pro Pavlu Fendrichovou a Jindřicha Macka to byla premiéra. Ti byli na Konopišti zcela poprvé, a jak se po koncertě Marii Krejčové svěřili, byli velice spokojeni. A to nejen s akustikou, ale i celou atmosféru zámecké kaple.
Jediným, méně světlým bodem celého programu byly finance. Přestože bylo na koncert prodáno čtyřiapadesát vstupenek, výtěžek z jejich prodeje nepokryl náklady spojené s vystoupením těchto dvou uznávaných umělců.

„My jsme už na začátku věděli, že bude koncert prodělečný. Ale arciloutnu jsme tady ještě nikdy neslyšeli, a navíc jsme se domnívali, že se zpěvem by to mohl být pro posluchače nevšední a zajímavý zážitek. A také, že se tento hudební nástroj do zámecké kaple docela hodí," vysvětila kastelánka konopišťského zámku s tím, že jsou v mínusu. Ale zase to prý nebyla taková suma, jakou chtěli někteří jiní umělci.

Ti posílají své nabídky prostřednictvím internetu a na vedení zámku je pak zvážit, kterou nabídku lze přijmout a kterou nikoliv.

„Popravdě, hodně záleží na penězích. Takže mi opravdu musíme přihlížet nejen k tomu, co by se nám líbilo, ale i na co máme finance," poznamenala na závěr Marie Krejčová.