Dar nadačního fondu v hodnotě více než 205 tisíc korun předali symbolicky malým uživatelům ve středu 12. března zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Vendula Pizingerová a jeho ředitel, Jan Fischer.

„Jedná se o dar do benešovské nemocnice po několika letech a já pevně věřím, že nebude ani zdaleka posledním,“ řekl Jan Fischer.

Kapka naděje věnovala benešovské nemocnici přístroje už v roce 2006. Tehdy se jednalo o odsávací soupravu na mateřské mléko. Další rok přivezla prezidentka nadace do Benešova další vybavení dětského oddělení. Konkrétně se jednalo o monoklimatickou chladničku, mikrovlnou troubu a klimatizační jednotku.

„Jsme vděční za to, že existují nadace, které pomáhají nemocnicím s vybavením nejen dětských oddělení. Děkujeme za nové postýlky, které zlepší komfort novorozencům,“ uvedl předseda představenstva nemocnice Roman Mrva.

Michal Šťastný je novou radostí Marie Rybářové a Michala Šťastného. Po narození 4. března 2019 v 13.15 hodin vážil 3750 gramů a měřil 52 centimetrů. Doma v Netvořicích na něj čeká sestra Deniska (6).
FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová se v Benešově znovu podívala i na dětské oddělení a malým pacientům tam předala drobné dárky. Při tom Vendulu Pizingerovou překvapilo, jak se oddělení od její poslední návštěvy, před dvanácti lety, změnilo.

Asi nejzásadnější proměnou oddělení prošlo při rekonstrukci před dvěma roky. Oddělení má veselé pastelové barvy, obrázky a herna a nábytek ladí s tématem paluby lodi.

Za 19 let svého působení Nadační fond Kapka naděje financoval nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil i tři vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie. Celkově Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 180 milionů korun.

Bazárek dětského oblečení a jiných dětských potřeb v Kulturním domě Karlov v Benešově.
OBRAZEM: Bazárek nabízel dětské zboží