Zcela bez účasti na protestu se k vyhlášené stávce postavily například kantorky z Mateřské školy v Týnci nad Sázavou. „Nepřidaly jsme se a nemáme na nástěnkách ani prohlášení o podpoře,“ uvedla ředitelka Eva Toušová.

Obdobně reagovali i pedagogové z Obchodní akademie Vlašim. „Ani jeden ze zaměstnanců o stávku neprojevil zájem. Jsme v tomto ohledu jednotní,“ potvrdil ředitel vlašimské střední školy Jiří Tůma s tím, že stávka byla svolaná příliš narychlo. „Stávkování by zkomplikovalo život žákům i jejich rodičům. Myslím si, že dvě procenta k platu nejsou až tak zásadní, aby se kvůli nim muselo stávkovat,“ míní Tůma.

Na Gymnáziu Benešov se ke stávkujícím přidalo ze 46 kantorů deset. „Škola běžela normálně. Je to stejné, jako kdyby deset učitelů onemocnělo. Místo nich suplovali další,“ uvedl ředitel Roman Hronek a potvrdil, že protest vnímá jako oprávněný, ale špatně načasovaný. „Myslím, že to bylo příliš narychlo,“ řekl.

Více kantorů chybělo na Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov. Přestože absence pedagogů výrazně omezila fungování školy, všechny učebny prázdnotou nezely. Do školy nedorazilo 43 ze 61 učitelů. Škola tak vytvořila dočasný rozvrh výuky.

„Učilo se na vyšší odborné škole a ve čtvrtém ročníku. Studenty je potřeba připravit na maturitu,“ vysvětlila ředitelka Ivana Dobešová s tím, že domov mládeže i školní jídelna fungovaly bez omezení. „První, druhý a třetí ročník střední školy učňovských i maturitních oborů měly volno,“ dodala Ivana Dobešová.

Úplná výuka probíhala i ve Střední odborné škole a Střední zdravotnické škole Benešov. Její kantoři stávku podpořili prohlášením. Podle něj má veřejnost zkreslené informace o platech, dovolených, volnech, pracovní době i pracovních povinnostech kantorů. „Pozice učitele v očích veřejnosti ztrácí stále více svůj kredit,“ míní pedagogové ze SOŠ a SZŠ Benešov.

Zcela bez výuky zůstaly tři ze čtyř základních škol v Benešově. Nestávkovala jen ZŠ a PŠ V Hodějovského ulici. Stávku navíc vyhlásila také MŠ Čtyřlístek v Bezručově ulici.

Středeční stávka neomezila pouze samotnou výuku. Kvůli jejímu přerušenína ZŠ Jiráskova Benešov připravovaly kuchařky v tamní jídelně místo tří jídel jen jediné.