„Řidiči kamionů nerespektují zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tuny a vjíždějí tam, kde je to zakázáno,“ potvrdila Eva Stulíková, mluvčí benešovské Policie ČR Benešov s tím, že v této souvislosti policie apeluje na všechny řidiče nákladních vozidel, aby se neřídili výhradně navigací, ale naopak důsledně respektovali aktuální dopravní značení. „Pokud tato pravidla poruší, musí počítat s tím, že za dopravní přestupek budou postiženi,“ upozornila mluvčí.

Od středy 20. března probíhá rekonstrukce povrchu silnice 1/3 ve směru od Bystřice až za most k takzvanému tomickému esíčku. Doprava ve směru Praha-Tábor je standardně vedena po silnici 1/3, doprava ve směru Tábor-Praha je vedena po objízdné trase vedoucí na Tomice, Ouběnice a Bystřici a je určena pouze pro vozidla do 3,5 tuny, 3,5 metru výšky a autobusy.

Pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny byla stanovena objízdná trasa, která vede od sjezdu na silnici 1/18 ve směru na Sedlčany a dále na silnici R4 ve směru na Příbram. „Policisté na bezpečnost a plynulost provozu v těchto místech průběžně dohlížejí a nákladní vozidla se snaží odklánět,“ dodala mluvčí.

Dopravní omezení potrvá až do 7. června.