Prevence. Kouzelné slovíčko, které odborníci předřazují před represi. Kvůli ní slouží v Benešově kamery.
„Pomáhají nám každý den,“ pochvaluje si velitel strážníků Vladislav Janák a pouští ukázku jednoho záznamu. Byl pořízen po půlnoci 8. května. Děj se odehrává u schodů pod KC Karlov. Hlavními hrdiny jsou mladí muži. Marně se pokoušejí otevřít modrý plastový kontejner ležící na boku. Pokaždé, když se někdo blíží, mizí muži v houští u židovského hřbitova. Stejně, jako když přijíždí hlídka strážníků. Mladíci neutekli daleko, zpět se vracejí dobrovolně, ale nesměle. Společně s muži zákona pak nádobu staví a otevírají. Na scénu vstupují další dva mladí muži. Spíš na ni vylézají – z kontejneru. Nechali se totiž zavřít do nádoby a sjeli v ní ze stráně dolů. Poslední záběry? Mladíci tlačí popelnici zpět do kopce ke KC Karlov.
Prvního května kamera na Masarykově náměstí zaznamenala drsnější podívanou. Parta asi šesti mladých lidí posedává po zemi, vydýchává čarodějnice. Jeden z mužů ale stojí a silně gestikuluje. Janák pouští záznam zrychleně, pohyby muže působí poněkud komicky. Legrace končí s jeho kopy do oblasti hlavy tří dalších mužů. Strážníci jsou na místě za chviličku. Pak přijíždějí i muži z Policie ČR. Následuje obvinění z trestného činu výtržnictví, ale také ošetření dvou zraněných v nemocnici.
Pondělní záznam pak usvědčil litevského řidiče kamionu z poškození ostrůvku na křižovatce Tyršova – Nádražní. Přes něj se totiž řidič s kamionem otáčel. Po zásahu strážníků případ dokončili policisté. Cizinec dostal za dopravní nehodu se škodou do padesáti tisíc korun pokutu dva tisíce korun.