Taras podepírá terasu před původním benešovským špitálem postaveným Františkem Ferdinandem. Jak starý je taras ze žulových kamenů se ale zjistit nepodařilo.

Mnohem důležitější je, že se kvůli vlivům počasí a také vibracím z přilehlé silnice vydrolilo spárování mezi kameny a ty se už na několika místech zřítily na okraj vozovky. Terasu navíc zatěžují také vzrostlé lípy.

„Litinové oplocení, které má zabránit vstupu do nemocnice se nejspíš také brzy svalí. To vypovídá o stavu a údržbě nemocnice,“ posteskl si benešovský patriot Ladislav Hendrych, který do redakce Deníku zaslal také několik fotografií dokumentujících situaci v Máchově ulici.

Benešovská nemocnice, respektive její zřizovatel, Středočeský kraj, sice investuje velké peníze do rekonstrukcí nebo výstavby nových zařízení, starý majetek ale podle čtenáře silně zanedbává.

Ředitele ústavu, Miliče Řepu, dotaz na stav tarasu a odstranění nebezpečí překvapil. Na místo se pak šel podívat.

„Zeď průběžně opravujeme a udržujeme konzervativním způsobem. Celková rekonstrukce bude řešena v průběhu dalšího časového období nebo pokud si to okolnosti vyžádají dříve a to zejména z havarijních důvodů nebo důvodů možného ohrožení majetku nebo lidí, což v tuto chvíli není aktuální,“ vysvětlil na pokyn ředitele Jan Kolbaba.