Kdo vytváří pravidla financování členství ve skautu?
Každý oddíl to má jinak. Jako skauti pořádáme každoročně řadu výprav a jedna z nich stojí účastníka tisíc korun. Běžně se ale cena výprav pohybuje kolem sto až dvou set korun. Kolik bude rodinu členství ve skautu stát, pak pochopitelně záleží také na tom, kolika výprav se dítě zúčastní.

Na kolik korun zhruba tedy vyjde členství ve skautu?
Za rok členství dětí ve skautu u nás v Benešově přijde jejich rodiče tak na zhruba pět tisíc korun.

Tomáš Kurc, statutární zástupce zapsané společnosti Junák - český skaut, středisko Františka Konáše Benešov. Přezdívka - Šůgr.Zdroj: DENÍK/Zdeněk KellnerSpolečnost je rozdělená na bohaté a chudé. Někteří rodiče sice kouří jednu od druhé a jsou nonstop se světem propojeni pomocí nejmodernějšího iphonu, ale jejich děti třeba ani nechodí na školní obědy. Předpokládám, že i ve skautu jsou děti rodičů, kteří mají hlouběji do kapsy. Předpokládám, že výše konta není pro členství ve skautu rozhodující…
Není. Děti, jejichž rodiče by neměli na úhradu všech akcí, se mohou účastnit jen běžných akcí, tedy třeba výprav a ty dražší už neabsolvují. Takovým rodinám skaut může vyjít vstříc a povinné poplatky rodiče hradí formou splátkového kalendáře. To je však záležitost jen zcela výjimečná.

Kalendářní rok sice už pomalu končí, ale ten skautský naopak teprve začíná. Jaké akce si připravuje benešovské středisko Junák - český skaut, středisko Františka Konáše?
K nejoblíbenějším akcím benešovských skautů patří ta, kterou připravujeme na listopad. Jmenuje se V Benešově straší. Ale úplně nejbližší skautská akce je na pořadu už příští víkend. Jedna z členek našeho skautu postoupila do celostátního kola závodů Vlčat a Světlušek. To se pod s podtitulem El Dorado uskuteční nedaleko Benešova, v Kostelci nad Černými lesy. Bude tam, v celorepublikovém finále, reprezentovat nejen benešovské středisko, ale také náš okres a Středočeský kraj.